Trenér basketbalistů Phoenixu Monty Williams v sérii druhého kola play off NBA...

Trenér basketbalistů Phoenixu Monty Williams v sérii druhého kola play off NBA proti Denveru | foto: AP

Druhé kolo play off nestačí. U basketbalistů Phoenixu skončil kouč Williams

• 0
Po vyřazení ve druhém kole play off NBA skončil u basketbalistů Phoenixu trenér Monty Williams. Klub jej v sobotu odvolal po čtyřech sezonách, z nichž nejlepší byla ta předminulá, v níž Suns nestačili až ve finále celé soutěže na Milwaukee.

Jednapadesátiletý Williams mužstvo dovedl do play off v posledních třech ročnících zámořské ligy, ale letos stejně jako loni vypadli Suns ve druhém kole. Nad jeho síly byl tentokrát Denver, se kterým celek kolem hvězdného Kevina Duranta prohrál sérii 2:4.

Denver postoupil přes Phoenix do konferenčního finále NBA, Jokič zase vládl

„Ačkoli pro mě bylo složité učinit takové rozhodnutí, těším se na pokračování v práci na budování mistrovského týmu,“ uvedl v prohlášení generální manažer James Jones, jenž podle ESPN naplnil odvoláním kouče přání nového majitele Matse Ishbii.

Williams byl v předchozí sezoně vyhlášen trenérem roku. Phoenix byl jeho druhý tým, který v NBA vedl jako hlavní kouč. V letech 2010 až 2015 působil v New Orleans.