Pardubický pivot Radek Nečas proniká ústeckou obranou. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Pardubičtí basketbalisté v prodloužení udolali Ústí nad Labem

• 0
Basketbalisté Pardubic předčili v prodloužení Ústí nad Labem 93:90 a po předehrávce 5. kola NBL přenocují v čele tabulky. Mají nyní o bod více než mistrovský Nymburk, který bude v sobotní repríze finále s Děčínem hájit dosavadní neporazitelnost a i vzhledem k jednoznačnému skóre by se měl bez ohledu na výsledek vrátit do čela.

Pardubice přišly o čistý štít v minulém kole právě v Nymburce a dnes je od druhé porážky za sebou zachránil dopíchnutím míče do koše v poslední sekundě základní hrací doby Radek Nečas.

Drama pokračovalo i v prodloužení a na jeho konci nejlepší střelec zápasu Khristian Smith, autor 27 ústeckých bodů, neproměnil tříbodový pokus o vyrovnání.

Východočeši porazili Slunetu posedmé za sebou a pomohli si k tomu 16 tříbodovými koši. Nejlepšího střelce měli v Lambu Autreym s 18 body, exreprezentant Nečas ke 13 bodům přidal 12 doskoků.