Michal Norwa z Olomoucka útočí na koš Hradce Králové, sleduje ho Pavol Lošonský. | foto: Radek Váňa / BK Olomoucko

Hradec byl i díky posile blízko obratu, na první výhru to však nestačilo

• 0
Hradec Králové na svou premiérovou výhru od návratu do Národní basketbalové ligy stále čeká. V Prostějově v rámci desátého kola podlehl Olomoucku 82:88. Hanákům patří díky bilanci 5-5 šestá pozice.

Favorizované Olomoucko získalo ve druhé čtvrtině náskok 16 bodů, ve druhé půli se však pro něj souboj s nováčkem zkomplikoval.

Východočeši ve druhé půli mocně stahovali a minutu a půl před koncem snižoval Peter Sedmák trojkou na 82:84. Jenže to bylo z jejich strany vše, Lukáš Palyza a Jure Pelko pojistili výhru domácích z trestných hodů.

Právě Palyza byl nejlepším střelcem utkání, ke 20 bodům navíc připojil také devět doskoků. Jan Močnik zajistil 13 bodů a sedm asistencí.

V hradeckém dresu podal nadprůměrný výkon bosenský rozehrávač Marko Rikalo, autor 19 bodů, sedmi asistencí a šesti doskoků.

Solidně se v týmu Královských sokolů zapsala nová posila - slovenský pivot Pavol Lošonský. Třicetiletý borec doplnil krajany Dušana Pandulu a Petera Sedmáka a hned je zastínil 14 body a osmi doskoky.