Útočí Radoslav Rančík z Nymburka.

Útočí Radoslav Rančík z Nymburka. | foto: Vostárek Josef, ČTK

Nymburk díky povedenému závěru uspěl v Rize a drží šanci na postup

• 1
Basketbalisté Nymburka jsou stále ve hře o postup do play-off VTB ligy. Jejich šance stouply po vítězství na palubovce týmu VEF Riga. Výhru 89:85 vydřeli čeští šampioni v posledních čtyřech a půl minutách.

První čtvrtinu Nymburk vyhrál o tři body, jenže po přestávce Riga nastoupila dvanáctibodovou šňůrou a hosté museli dotahovat. V poločase vedla Riga 45:42 a vedení si udržovala až do poloviny 36. minuty. Pak se ale začala střelecky trápit, zatímco Nymburští zásluhou osmi bodů Mika Efevberhy skóre otočili.

V nymburském dresu zářili střelecky především Efevberha a Radoslav Rančík, jenž shodně dosáhli 24 bodů. Rigu táhl Will Daniels se stejným bodovým počtem.

Nymburské basketbalisty ve VTB lize čekají ještě čtyři zápasy, ten nejbližší 3. března doma proti lídrovi skupiny a účastníkovi Evropské ligy Žalgirisu Kaunas.

VTB liga basketbalistů, skupina B

VEF Riga - ČEZ Basketball Nymburk 85:89 (18:21, 45:42, 71:62)
Nejvíce bodů:
Daniels 24, Bertans 16, Hamilton 13, Rowland 12 - Rančík a Efevberha po 24, Benda 13. Fauly: 21:22. Trestné hody: 25/19 - 29/19. Trojky: 8:8. Diváci: 2 500.

9. Neptunas Klajpeda 15 2 13 1168:1353 17
10. Minsk 2006 15 1 14 1015:1221 16