Victor Oladipo z Indiany se nechává oslavovat tribunami.

Victor Oladipo z Indiany se nechává oslavovat tribunami. | foto: AP

Detroit padl i s Bostonem, už pošesté v řadě. Oladipo králem večera

• 31
Na Detroit si program basketbalové NBA uchystal těžký začátek prosince - a výsledkem je už šestá porážka za sebou. V neděli Pistons doma podlehli 81:91 Bostonu, vedoucímu celku Východní konference. Už šesté vítězství za sebou naopak vydolovalo Toronto, aktuálně druhý tým východu v Sacramentu uspěl 102:87.

Nikterak strhující duel mezi Detroitem a Bostonem nabídl nízkou střeleckou úspěšnost a z ní vyplývající skóre 81:91. Pistons doma proměnili jenom třetinu všech střel z pole a za Celtics po valnou většinu utkání zaostávali, v poslední čtvrtině se dokázali přiblížit nanejvýš na čtyřbodový odstup.

Nejlepším střelcem utkání byl detroitský Tobias Harris s pouhými 19 body, zapsal i osm doskoků. Anthony Tolliver ho doplnil 15 body, Andre Drummond doskočil 15 míčů a potvrdil pozici lídra celé NBA v této kategorii.

Bostonu šéfoval pivot Al Horford s 18 body, zapsal si i devět doskoků a šest asistencí. Kyrie Irving odložil masku chránící zlomeninu v obličeji a zvládl 16 bodů, Jaylen Brown a Marcus Smart připojili po 12 bodech.

Indiana zcela ovládla závěr domácího zápasu s Denverem a v prodloužení zvítězila 126:116. Je to její čtvrtá výhra v řadě.

V závěru základní doby Pacers stáhli osmibodový rozdíl ve skóre a v prodloužení jejich bodová šňůra pokračovala dalšími dvanácti body. Trápení Nuggets protrhl až v závěrečných sekundách a za rozhodnutého stavu Kenneth Faried.

Hrdinou číslo jedna byl domácí Victor Oladipo, který si osobní rekord vylepšil na 47 bodů a zvládl i sedm doskoků a šest asistencí. Myles Turner mu pomohl 24 body a osmi doskoky, Thaddeus Young 18 body a Domantas Sabonis 14 body.

Denveru, který vedl až o 19 bodů, nakonec nestačilo 25 bodů Treye Lylese (osobní rekord), 21 bodů, devět asistencí a šest doskoků Willa Bartona, 21 bodů Garyho Harrise či 18 bodů Wilsona Chandlera.

Victor Oladipo  v duelu s Denverem:

Toronto si dojelo pro výhru 102:87 do Sacramenta. V tabulce východu se drží na druhé příčce před Clevelandem. Úvodní vedení 17:2 sice promrhalo, ale pak domácím nedovolilo víc než jednobodový náskok.

V dresu Raptors se činili DeMar DeRozan s 25 body, Serge Ibaka s 20 body a Kyle Lowry, který nastřádal 15 bodů, 12 doskoků a šest asistencí.

Kings táhli Zach Randolph s 19 body a 11 doskoky a náhradník Buddy Hield s se 17 body. Bogdan Bogdanovič připojil 15 bodů, když trefil čtyři trojky.

Skvělý večer prožil i Rajon Rondo, který 13 body, 18 asistencemi (nejlepší výkon v aktuální sezoně NBA) a pěti zisky přispěl k výhře New Orleans nad Philadelphií 131:124. Nejlepším střelcem zápasu byl jeho spoluhráč Jrue Holiday s 34 body včetně pěti trojek, z toho tři v rozhodujícím nástupu ve čtvrté části.

Sestřih ze zápasu New Orleans - Philadelphia:

Anthony Davis přidal 29 bodů a osm doskoků a DeMarcus Cousins 23 bodů a devět doskoků. Pelicans na patnáct přesných tříbodových košů spotřebovali pouze 24 pokusů.

Sixers na poslední chvíli nechali odpočívat Joela Embiida, který vynechal už sobotní zápas, nastoupit nemohl ani zraněný Robert Covington. J. J. Redick nasázel 28 bodů, Ben Simmons přidal 27 bodů a 10 asistencí. Nová posila Trevor Booker přidala 16 bodů a devět doskoků, na 16 bodů se dostal i Amir Johnson.

Minnesota nedopustila selhání proti Dallasu a doma zvítězila 97:92. Karl-Anthony Towns se o to zasloužil 28 body a 12 doskoky, Jimmy Butler 22 body a veterán Jamal Crawford 16 body. Harrison Barnes táhl Mavericks 19 body, Maxi Kleber a J. J. Barea přidali po 16 bodech.

New York se vzpamatoval z matného večera proti Chigacu a Atlantu přehrál 111:107. Kristaps Porzingis se na tom podílel 30 body a osmi body, Doug McDermott 23 body a Jarrett Jack 19 body. Dennis Schröder vedl Hawks 21 body, Ersan Ilyasova poděkoval za větší vytížení 20 body. Taurean Prince připojil 17 bodů, osm doskoků a pět asistencí.