Martin Gniadek (vlevo) z Opavy se tlačí do pardubického Kamila Švrdlíka.

Martin Gniadek (vlevo) z Opavy se tlačí do pardubického Kamila Švrdlíka. | foto: Michal Klíma, MAFRA

Pardubice jsou už zase v problémech, s Opavou začaly domácí prohrou

• 0
Hloubení jam pokračuje. Pardubičtí basketbalisté po protrápeném ligovém čtvrtfinále s Ústím nad Labem neplní roli favoritů ani v semifinále. V úvodním zápase série s Opavou doma podlehli 69:79.

Východočeši zahájili nezdarem už čtvrtfinále, z něj nakonec postoupili až po sedmi duelech. Slezané měli naproti tomu už od 18. dubna volno po hladkém postupu přes Olomoucko a první výhru v Pardubicích po více než dvou letech si vystříleli z tříbodové vzdálenosti.

Za tři body se trefili všichni hráči opavské základní pětky a k tomu i náhradník Radim Klečka, autor 12 bodů.

Třetinu z dvanácti košů zpoza oblouku obstaral kapitán Jakub Šiřina, který byl také s 19 body nejlepším střelcem zápasu. O jeden méně dal Martin Gniadek, Rostislav Dragoun přispěl 11 body.

Domácí nevyhráli žádnou čtvrtinu, byť první a třetí skončily nerozhodně, a naposledy vedli v úvodu druhého hracího období (23:21).

O jejich pouhé tři trojky se postarali jediní dva dvouciferní střelci. Podkošový náhradník Ondřej Kohout stihl 15 bodů za 14 minut hry, na 10 bodů se dostal Brandon Spearman, který proměnil jen tři střely z pole a zůstal daleko za svým průměrem 17,1.

Ve čtvrtek je v Pardubicích na programu druhý zápas, hraje se na čtyři vítězství.