Alena Hanušová z USK Praha vyhlíží, kam spadne míč - ilustrační foto.

Alena Hanušová z USK Praha vyhlíží, kam spadne míč - ilustrační foto. | foto: Archiv FIBA / Luděk Štipla, AP

Basketbalové šampionky atakovaly stovku, vítězně začaly i Žabiny

• 7
Basketbalistky mistrovského USK Praha zahájily cestu za obhajobou titulu vítězstvím 98:64 nad KP Brno. Další brněnský tým Žabiny porazil v úvodním kole pražskou Slavii 78:68.

Proti bronzovému týmu z minulé sezony se z USK nejvíce prosadila švédská posila Amanda Zahuiová, jež tři dny po příletu do Prahy nastřílela 27 bodů a trefila všech devět trestných hodů.

Lídrem Brňanek byla také nová tvář v týmu Edita Šujanová s 21 body, naproti tomu pivotka Ilona Burgrová se proti svému bývalému celku za 16 minut hry do statistik nezapsala.

Brněnské Žabiny porazily Slavii Praha po zlepšeném výkonu od druhé čtvrtiny. V jejím úvodu ještě prohrával domácí tým o 14 bodů (19:33). Jana Hausknechtová k výhře přispěla 20 body, hostující Kristi Bellocková předvedla 19 bodů a 10 doskoků.

„Hlavní problém, na který jsem hráčky upozorňoval, byl náš přechod do obrany, dostávali jsme laciné koše z protiútoku. Ve druhé čtvrtině jsme si řekli, že zatlačíme z hlediska obrany, což se nám hrozně vyplatilo,“ konstatoval brněnský trenér Viktor Pruša.