Lakers vykročili vítězně

• 2
Sacramento - Obhájci titulu Los Angeles Lakers vstoupili skvěle do finálové série Západní konference, když dokázali už v úvodu zaskočit domácí Sacramento a po výbornému výkonu vyhráli 106:99. Sacramento tak hned v prvním utkání přišlo o pracně vybudovanou výhodu domácího prostředí, naopak Lakers znovu důrazně přesvědčili o tom, že to s obhajobou titulu myslí vážně a že na palubovkách soupeřů hrají skvěle - v playoff mají na kontě už 12 výher na hřišti soupeře v řadě za sebou.

Sacramento - Los Angeles Lakers 99:106 (stav série 0:1)

Sacramento tvrdě pracovalo po celou sezónu na tom, aby mělo v playoff výhodu domácí palubovky proti všem potenciálním soupeřům a především proti Lakers - ohájci titulu jim ale tento "plán" zbořili už v první čtvrtině prvního utkání série. Lakers vstoupili do utkání famózně a pod taktovkou Kobe Bryanta (16 bodů) šli okamžitě do vedení, když proměnili 9 z prvních 10 střel. Než se stačili domácí vzpamatovat, čtvrtina skončila poměrem 22:36, což v podstatě rozhodlo celé utkání.

Domácí nastoupili bez svého ostrostřelce Predraga Stojakoviče (zraněný kotník), který bude chybět minimálně ještě v příštím zápase - jeho náhradník Hedo Turkoglu ho tentokrát nedokázal vůbec zastoupit (0 bodů za 29 minut, střelba 0/8) a Chris Webber (28 bodů, 14 doskoků, 6 asistencí - ve všem nejlepší z týmu) na všechno stačit nemohl. Přesto díky němu a oběma středním rozehrávačům (Jackson a Bibby) začali Kings dotahovat - v cestě jim ale stál Shaquille O´Neal (14 bodů za třetí čtvrtinu), takže do poslední čtvrtiny se šlo za stavu 69:82 a domácím se už přes veškerou snahu nepodařilo náskok Lakers zlikvidovat.

V závěru svitla Sacramentu naděje, když Doug Christie 4 minuty před koncem snižoval už na 89:95, ale O´Neal, který do té doby v poslední čtvrtině nedal ani bod, odpověděl košem s faulem a zvýšil opět na rozdíl 9 bodů. Ještě jednou se domácí pokusili o zázrak - 93:98 zhruba 2 minuty před koncem po koši Jacksona - ale po neúspěšné trojce Fishera "sklepl" O´Neal (faul?) útočný doskok k Robertovi Horrymu, který smečí vzal Sacramentu opět vítr z plachet.

"Hráli prostě výborně," ocenil výkon soupeře Chris Webber. "Věřím ale v náš tým, musíme teď jít prostě zápas od zápasu..." "Myslím, že na palubovkách soupeřů hrajeme ještě lépe než doma," řekl po utkání Shaquille O´Neal. "Nepřátelské prostředí nás dokáže ještě více ´vyhecovat´..." Sacramento mělo během základní části nejlepší "domácí" bilanci ze všech týmů NBA (36/5) a včera vyhnali jeho fanoušci hladinu hluku v Arco Arena až na 112 decibelů!!

Čtvrtiny: 22:36, 23:22, 24:24, 30:24

Střelci: Webber 28b. a 14d., B.Jackson 21, Bibby 19, Christie 13, Divac 12b. a 11d. - K.Bryant 30, S.O´Neal 26, Horry 18, Fisher 11

Střelba: 44%- 49%, trojky: 1-6, TH: 16/17-16/22, doskoky: 47-41, ztráty míče: 17-18