Orlando - LA Lakers, hostující Paul Gasol se natahuje po míči. Brání ho Jameer Nelson (vlevo) a Dwight Howard. | foto: Reuters

Lakers jsou krůček od titulu, drama rozhodl Derek Fisher

• 59
Kobe Bryant nastřílel 32 bodů, Derek Fisher trefil dvě klíčové trojky v koncovce a Los Angeles Lakers už dělí od titulu v basketbalové NBA jen jediná výhra. Ve čtvrtém utkání finálové série totiž porazili Orlando 99:91 po prodloužení.

Finále NBA, 4. zápas:

Orlando Magic - Los Angeles Lakers 91:99 po prod. (stav série 1:3)

(24:20, 25:17, 14:30, 24:20, 4:12)

Magic měli v zápase plném zvratů na dosah vyrovnání stavu série na 2:2 na zápasy, ale v koncovce selhali. Dwight Howard neproměnil v klíčové chvíli dva trestné hody a hosté to tvrdě potrestali - Derek Fisher trefil 4,6 sekund před koncem vyrovnávací trojku.

Orlando LA Lakers, hostující  Derek Fisher a jeho vítězné gesto.

V prodloužení pak čtyřiatřicetiletý Fisher přidal 30 sekund před koncem další "velkou" trojku Lakers zvýšili vedení na 3:1 na zápasy. Fisher přitom minul svých prvních 5 trojek v zápase a proměnil jen tyto dvě nejdůležitější.

Bryant už potřiašedesáté překonal v play-off hranici 30 bodů a Lakers zbývá jediná výhra k jejich 15.titulu v historii klubu. Bryant přidal 8 doskoků a 7 asistencí a jeho tým může uzavřít sérii v neděli v Zápase 5. Přímým přenosem ho ve 2 hodiny v noci vysílá NOVA sport.

Orlando - LA Lakers, hostující  Kobe Bryant.

Lakers v poločase prohrávali o 12 bodů, ale Trevor Ariza po přestávce zavelel k náporu a hosté vyhráli tuto čtvrtinu 30:14. Vedení ale neudrželi, Orlando přitlačilo v obraně a ještě v poslední minutě vedlo o 5 bodů.

Pak ale přišlo Howardovo selhání (Magic minuli celkem 15 trestných hodů) a navíc fatální chyba v obraně, která dovolila vystřelit Fisherovi trojku. Hedo Turkoglu nastřílel za domácí 25 bodů, Dwight Howard přidal 16 bodů, 21 doskoků a 9 bloků, ale ztratil také 7 míčů a zahodil 8 šestek. Magic si také zkomplikovali život 19 ztracenými míči.