Pardubický pivot Ondřej Kohout (vpravo) se snaží zastavit Jana Tomance z Brna.

Pardubický pivot Ondřej Kohout (vpravo) se snaží zastavit Jana Tomance z Brna. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Nymburk zdrtil Ústí o 50 bodů. Stovku ohrožovaly i další čtyři kluby

• 0
Útočné hody si po reprezentační pauze přichystaly přední týmy Národní basketbalové ligy. Mistrovský Nymburk doma zničil Ústí 111:61. Pardubice nebyly dobrým hostitelem Brnu, které vyprovodily 94:68. Děčín dominoval závěru utkání s posledním Jindřichovým Hradcem - 95:78. Opava doma přehrála Kolín 91:70 a Ostrava zdolala USK Praha 95:74.

A na pokoření stobodové hranice dlouho pomýšlel i vítěz šestého zápasu 10. ligového kola. Svitavy v prostějovské hale Olomoucka uspěly „jen“ 88:76, ale po třech čtvrtinách vedly 75:55.

Slezané vyhráli nad Kolínem 91:70. „Měli jsme velmi dobré vstupy do obou poločasů. Ve druhé čtvrtině jsme dovolili soupeři stáhnout náskok na tři body, zejména chybami v bránění střelby z větších vzdáleností. Naštěstí ve druhé půli Kolín přestal trefovat, my jsme dominovali na doskoku a bylo rozhodnuto,“ řekl opavský kouč Petr Czudek.

„Opava nám vcelku nic nedovolila. Je na nich znát, že hráči jsou spolu delší dobu, vzájemně si vyhoví, a když začnou trefovat trojky, tak je se soupeřem zle,“ konstatoval kolínský trenér Pavel Beneš.

„Opava je v současnosti nejlépe sehraným týmem v lize. Je to mašina, která když se rozjede, tak válcuje soupeře. Dnes se rozjeli ve druhém poločase a nedali nám šanci,“ doplnil jeho svěřenec Petr Dokoupil, jenž v Opavě v minulosti hrál.

Za Nymburk, který je druhý za Opavou vinou dvou zápasů k dobru, už nastoupila nová posila Dardan Beriša. Kosovský reprezentační kapitán přispěl k vysokému vítězství nad Ústím 11 body, trefil tři trojky, a pěti asistencemi.

Čtvrté Pardubice si poradily s Brnem 94:68 i díky 31 bodům Domineze Burnetta, který byl nejlepším střelcem kola. Nejvydařenější zápas po návratu do pardubického dresu odehrál Jiří Welsch, který měl 17 bodů a pět asistencí.

Děčín má přesvědčivou výhru nad Jindřichovým Hradcem 95:78, ale rozhodl o ní až v posledních deseti minutách, které ovládl 22:10. Exreprezentant Pavel Houška přispěl 20 body, Filip Halada 18 body a Ondřej Šiška zapsal 10 bodů, devět asistencí a pět doskoků. Jihočechům nepomohlo ani 27 bodů kapitána Stanislava Zuzáka.

Při vítězství Ostravy nad USK Praha 95:74 se celá základní pětka domácích dostala při střelbě do dvouciferných čísel, s 24 body a 15 doskoky byl nejlepším mužem zápasu Russell Woods. Pražané doplatili na selhání ve třetí čtvrtině, kterou prohráli 22:37. Jejich nejlepším střelcem byl dvacetiletý Ondřej Sehnal s 20 body, posila Devon Bookert se uvedla 11 body.