Ray McCallum (vlevo) z Darüssafaky Istanbul se tlačí kolem Ondřeje Balvína z...

Ray McCallum (vlevo) z Darüssafaky Istanbul se tlačí kolem Ondřeje Balvína z Gran Canarie. | foto: Euroleague.net

Balvín si drží formu, Gran Canarii pomohl k historické výhře v Istanbulu

• 1
Ondřej Balvín slaví s Gran Canarií třetí vítězství v basketbalové Eurolize, premiérové ze hřišť soupeřů. Španělský nováček elitní soutěže vyhrál v rámci 10. kola v hale Darüssafaky Istanbul 75:71.

Český reprezentant odehrál skoro 21 minut a patřil ke klíčovým postavám zápasu. Přispěl šesti body při stoprocentní střelbě, dvěma bloky a s devíti doskoky byl v této statistice nejlepším hráčem zápasu.

Solidně tím navázal na svůj předchozí výkon proti Bayernu Mnichov, kdy se blýskl 15 body a osmi doskoky.

Gran Canaria v Turecku od počátku prohrávala a do vedení se poprvé dostala až v posledních sekundách třetí čtvrtiny. Ve vyrovnané závěrečné části pak hosté vítězství uhájili.

Se spolehlivým Balvínem se na tom nejvíce podíleli švédský reprezentant Marcus Eriksson coby autor 23 bodů (pět trojek) a čtyř zisků a lotyšský pivot Anžejs Pasečniks s 17 body a osmi doskoky.

Domácím nepomohlo 13 bodů, sedm asistencí a šest doskoků Raye McCalluma, klesli až na poslední místo.

Sestřih ze zápasu Darüssafaka - Gran Canaria:

Ve šlágru kola si CSKA Moskva dojel pro výhru 93:88 na palubovku Realu Madrid. Hosté postrádali španělského rozehrávače Sergia Rodrigueze, vedly je další opory - kapitán Cory Higgins s 24 body, Will Clyburn s 18 body a šesti doskoky či Nando De Colo s 15 body a pěti asistencemi.

Hře Realu dominoval Facu Campazzo s 23 body, Rudy Fernandez připojil 18 bodů, když trefil čtyři trojky. Madridští se museli obejít bez Sergia Llulla.

Sestřih ze zápasu Real Madrid - CSKA Moskva:

Maccabi Tel Aviv má druhou výhru v sezoně, Bayern Mnichov doma přehrálo 95:71. Po poločase to bylo 47:29, když hosté doskočili pouhých pět míčů. Nejlepším střelcem izraelského celku byl Michael Roll s 14 body. Kendrick Ray pomohl k výhře sedmi body.

Žalgiris Kaunas měl v utkání s Olimpií Milán na své straně Brandona Daviese - a ten nastřádal 27 bodů a 10 doskoků. Nate Wolters mu sekundoval 11 body, sedmi doskoky a sedmi asistencemi. Litevský celek díky jejich počinům vyhrál 83:78.

Milánští ztratili druhou čtvrtinu 8:22, ale přesto se nevzdali a ještě se přiblížili na rozdíl jediného bodu. Mike James zvládl 17 bodů a sedm asistencí, Arturas Gudaitis 16 bodů a sedm doskoků.