Krystal Vaughnová z Nymburka střílí přes Jessicu Kusterovou z Ragusy.

Krystal Vaughnová z Nymburka střílí přes Jessicu Kusterovou z Ragusy. | foto: FIBA

Nymburk i KP Brno v Eurocupu vůbec nestačily na italské soupeřky

• 5
Basketbalistky KP Brno i Nymburka utrpěly ve třetím kole Eurocupu FIBA třetí porážky. Brňanky prohrály na palubovce Benátek 52:83 a jsou poslední v tabulce skupiny I. Nymburk nestačil doma na další italský tým Ragusa a po prohře 58:74 uzavírá tabulku skupiny H. Benátky a Ragusa naopak potřetí vyhrály a se stoprocentní bilancí vedou.

V Benátkách o výsledku rozhodla už úvodní čtvrtina, ve které český celek doplácel na chyby v rozehrávce a nedařila se mu ani koncovka. V poločase už svěřenkyně trenéra Davida Zdeňka prohrávaly 24:48.

I když po přestávce Brňanky srovnaly na chvíli se svými soupeřkami krok, podařilo se jim pouze zastavit nárůst v rozdílu skóre. Nejlepší střelkyní Brňanek byla Edita Šujanová autorka 12 bodů a pěti doskoků. Znovu však jako jediná pokořila dvouciferný počet bodů.

Slovenská reprezentantka Marie Růžičková si v benátském dresu zapsala 12 bodů a 11 doskoků.

Nymburk proti týmu ze Sicílie, který ho loni vyřadil v prvním kole play-off, rovněž nabral rozhodující ztrátu hned v úvodu. První čtvrtinu prohrál 12:20 a ztrátu už nedohnal. Nejlepší střelkyní domácích byla Krystal Vaughnová s 24 body. Kyara Linskensová připojila 10 bodů, 13 doskoků a čtyři bloky, Alexandra Chomenčuková zvládla 11 bodů a 10 doskoků.

Hosty vedla Dearica Hambyová s 28 body a 10 doskoky, bývalá hráčka středočeského celku Jessica Kusterová se k Labi vrátila sedmi body, 12 doskoky a pěti asistencemi.

Eurocup FIBA basketbalistek, 3. kolo

Skupina H

Nymburk - Ragusa (It.) 58:74 (12:20, 30:36, 44:52)
Nejvíce bodů:
 Krystal Vaughnová 24, Chomenčuková 11, Linskensová 10 - Hambyová 28, Ndourová Gueyeová 15, Formicaová 8.

Szekszárd - Barreiro 91:65 (29:6, 52:31, 72:48)

Tým Z V P S B
1. Ragusa 3 3 0 224:159 6
2. Szekszárd 3 2 1 233:208 5
3. Barreiro 3 1 2 180:229 4
4. Nymburk 3 0 3 189:230 3

Skupina I

Umana Reyer Benátky - KP Brno 83:52 (23:7, 48:24, 63:40)
Williamsová a Růžičková po 12, Madearová 10 - Šujanová 12, G. Andělová 8, Verlíková 7.

Fribourg - Wasseburg 59:56 (18:18, 31:36, 45:51) - hostující Petra Záplatová 3 body, 1 doskok a 1 asistence

1. Benátky 3 3 0 228:147 6
2. Fribourg 3 2 1 168:185 5
3. Wasserburg 3 1 2 187:178 4
4. KP Brno 3 0 3 155:228 3