Detlef Schrempf znovu hraje v NBA!

Potíže s loktem, které sužovaly hvězdu Portlandu Scottieho Pippena, se ukázaly vážnější než se původně myslelo, a Pippen musel podstoupit operaci, která ho vyřadí nejméně na měsíc - Portland proto velice překvapivě požádal o "výpomoc" osmatřicetiletého veterána Detlefa Schrempfa, který se před sezónou s NBA rozloučil. Schrempf odehrál několik minut již ve čtvrtek proti Phoenixu a včera v Los Angeles proti Clippers nastoupil znovu - ani jeho přítomnost však nepomohla hostům k úspěchu. Portlandu totiž až příliš citelně chyběla další opora - Rasheed Wallace - a po dramatické koncovce prohrál 90:89.
L.A.Clippers - Portland 90:89
Rasheed Wallace (nejlepší střelec Portlandu s 19,3 body na zápas a také "lídr" celé NBA s 27 technickými chybami!!) při čtvrtečním vítězném zápase proti Phoenixu opět neudržel nervy na uzdě a hodil ručníkem po rozhodčím - což ho stálo disciplinární trest na 2 zápasy (a 10 000 dolarů pokuty). V prvním poločase se zdálo, že by Portlandu nemusel až tolik chybět a hosté po Schrempfově koši (prvním od návratu do NBA) vedli už 38:48, pak se ale karta začala obracet. Rozstřílel se Eric Piatkowski a domácí vyrovnali hru - vše se rozhodovalo až v koncovce a jejím hrdinou byl domácí Sean Rooks, který proměnil oba trestné hody 21 sekund před koncem. Hostující Stoudamire pak už nevyužil dvě šance na otočení skóre.
Střelci: Piatkowski 26, Odom 18, McInnis 17 - Wells 22, Stoudamire a Smith 15

Toronto - Minnesota 105:108
Další obrovské drama se odehrálo v Torontu, kde byla koncovka pro domácí infarktová a nešťastná a jejím hrdinou se NEstal Tracy Murray. Za Toronto už nastoupil Vince Carter, jehož koleno by mělo být v pořádku, a nastřílel 19 bodů - ve třetí čtvrtině však ze hry odstoupil a již se na palubovce neobjevil. Hosté vedli v druhém poločase už o 12 bodů a vše se zdálo jasné, ale domácí zabojovali a Tracy Murray snižoval trojkou dvě a půl minuty před koncem na rozdíl jediného koše. Velké drama pak vrcholilo v posledních sekundách, kdy za stavu 105:108 hosté ztratili míč a dovolili Torontu ještě jeden pokus o vyrovnání. Míč se dostal v poslední sekundě k Murraymu a ten zároveň s klaksonem vystřelil z trojky - a míč propadl košem. Domácí byli v euforii, ale rozhodčí po krátké poradě koš neuznali s tím, že bylo vystřeleno až po uplynutí hracího času. Minnesota si tak na konto připsala už desátou výhru v řadě !! a koncovka znovu rozpoutala diskuze o tom, zda by rozhodčí měli mít k dispozici okamžitě videozáznam. " Nejlepší hráč zápasu Kevin Garnett na tuto otázku po utkání s úsměvem odpověděl: "Dnes ne...."
Střelci: A.Davis 25 b. a 13 d., Carter 19, Murray 14 - Garnett 30 b. a 13 d., Szczerbiak 19, Ellis 18 b. a 11 d.