Dallas prohrál a ještě ztratil Nowitzkiho

• 4
Dallas - San Antonio dokázalo po vynikajícím výkonu dvojice Tim Duncan - Tony Parker vyhrát na palubovce Dallasu 83:96 a ujalo se vedení v sérii 2:1 na zápasy. Porážka je pro domácí Mavericks o to horší, že si v poslední čtvrtině nepříjemně poranil koleno Dirk Nowitzki a je dost možné, že pro něj už letošní sezona skončila. Utkání se nevedlo zdaleka v tak útočném duchu jako první 2 zápasy série a Spurs povolili Dallasu jen 83 bodů - o téměř 25 méně, než je jeho průměr v play-off.
Dallas - San Antonio 83:96 (stav série 1:2)

Vynikající výkon Tima Duncana nebyl až takovým překvapením, ale klíčovou úlohu sehrál především francouzský rozehrávač Tony Parker, který nastřílel za 3.čtvrtinu 19 bodů - proměnil v ní 8 z 11 střel a dokonale zaskočil Steva Nashe a celou obranu domácích. Na začátku poslední čtvrtiny pak Duncan zařídil šňůru 0:12, která definitivně rozhodla o výsledku - navíc si v této fázi hry nešťastně zranil koleno Dirk Nowitzki (po srážce s Emanuelem Ginobilim), a to je pro Dallas velká rána.

Duncan nakonec nasbíral 34 bodů, 24 doskoků!, 6 asistencí a 6 bloků!! a domácím nepomohlo ani desetibodové vedení 54:44 na začátku třetí čtvrtiny. Spurs totiž rozjeli šňůru 2:15 (Parker 7 bodů) a otočili na 56:59. Do konce třetí čtvrtiny se náskok nezměnil (66:69), ale na začátku poslední čtvrtiny se definitivně rozhodlo - včetně Parkerových šestek vyhráli Spurs přelom třetí a čtvrté čtvrtiny 0:14. Duncan za poslední čtvrtinu nastřílel 14 bodů.

Zranění Nowitzkiho přišlo necelých 8 minut před koncem, kdy už bylo v podstatě rozhodnuto - Nowitzki musel opustit halu o berlích a putoval rovnou do nemocnice. Kouč Nelson prohlásil, že jeho start v dalších zápasech je velmi nepravděpodobný a že navíc v žádném případě nebude riskovat Nowitzkiho zdraví. Situaci mu ale komplikuje i fakt, že si koleno v průběhu zápasu zranil i další podkošový hráč Shawn Bradley.

Oba týmy se potýkaly s nízkým procentem střelby a Spurs v první čtvrtině (18:18) ztratili celkem 7 míčů (Dallas jen 2). Postupně se ale poměr téměř vyrovnal 13:16 (Duncan 7 ztrát) a na straně hostů byla díky Duncanovi obrovská převaha v doskakování (36-59!!). Dallas opět velmi dobře střílel trojky (9:5), které mu přinesly zmiňované desetibodové vedení, ale za celý zápas měl jen 6 pokusů z čáry trestného hodu!!, zatímco hosté 26. Navíc Donu Nelsonovi v závěru nevyšel pokus o taktiku "Hack-a-Bruce", tedy faulování Bruce Bowena - ten totiž tentokrát proměnil 5 ze 6 trestných hodů.

Domácí měli šestici hráčů mezi 10 a 16 nastřílenými body, ale na dvojici hvězd San Antonia to tentokrát nastačilo. Nick Van Exel, který byl strůjcem náporu domácích ve střední části hry, nastřílel 16 bodů, Nowitzki přidal 15 a Raja Bell 14. Za hosty se přes dvoucifernou hranici dostali kromě Duncana a Parkera ještě Bruce Bowen (trojky 2/3) a Stephen Jackson, který přes příznaky chřipky nastřílel 10 bodů za první půli - ve druhé se už ale na palubovce příliš neobjevoval. Čtvrté utkání série se hraje v neděli v noci našeho času opět v Dallasu a přímým přenosem ho znovu vysílá Galaxie sport.