Cleveland - Dallas: Dirk Nowitzki a Mike Brown

Cleveland - Dallas: Dirk Nowitzki a Mike Brown - Mike Brown, trenér basketbalistů Clevelandu, křičí v utkání NBA proti Dallasu na rozhodčího. V popředí Dirk Nowitzki. | foto: Ron Kuntz, Reuters

Dallas potvrdil formu i v Clevelandu

• 439
New York - Nejlepší tým ligy Dallas Mavericks dokázal vyhrát i na palubovce rozjetého Clevelandu, když "přečkal" 31 bodů domácího LeBrona Jamese. Dirk Nowitzki nastřílel 23 bodů, Mavs vyhráli 98:90 a vylepšili svou bilanci už na 56/11. K desáté výhře z 11 zápasů dovedl obhájce titulu z Miami Jason Williams, který k výhře v Atlantě přispěl 21 body a 8 asistencemi.
Cleveland (41/27) - Dallas (56/11) - 90:98
(23:22, 22:27, 21:30, 24:19)
Dirk Nowitzki nastřílel 23 bodů, Jason Terry jich přidal 21 a Mavs porazili ambiciózní Cleveland v březnu už podruhé. Nowitzki zaznamenal za první půli jen 8 bodů se střelbou 1/6 z pole, ale ve druhé se rozehrál k velkému výkonu.

Mavs vyhráli už čtvrtý zápas v řadě a vylepšili svou nejlepší bilanci v lize na 56/11, na současné šestizápasové šňůře po palubovkách východních týmů mají zatím bilanci 3/0.

Domácí hvězda LeBron James zaznamenala 31 bodů, ale na 12 přesných střel z pole spotřebovala 28 pokusů - v první půli měl James střelbu 1/9. Clevelandu zklamali hráči z lavičky - jediný koš náhradníků zaznamenal Donyell Marshall, když 5 minut před koncem trojkou snižoval na 80:86. Nowitzki však odpověděl také trojkou a Mavs měli závěr pod kontrolou.

Atlanta (27/42) - Miami (37/30) - 83:91
(22:24, 14:23, 23:22, 24:22)
Hostující Jason Williams zaznamenal 21 bodů a 8 asistencí a dovedl obhájce titulu už k desáté výhře z posledních 11 zápasů. Williams nastřílel 8 z posledních 12 bodů svého týmu, včetně klíčové střely zdálky, která 63 sekund před koncem znamenala vedení 85:80.

Eddie Jones, který zaznamenal 14 bodů a 4 získané míče, jistil výhru dvěma šestkami na 89:80. Shaquillea O´Neala trápily problémy s fauly a nakonec zaznamenal jen 12 bodů a 3 doskoky za 21 minut hry. O´Neal se dopustil svého čtvrtého faulu už po 16 sekundách druhé čtvrtiny a na lavičce náhradníků poé seděl až do 4.čtvrtiny.

Atlanta doma prohrála poprvé po 5 výhrách v řadě, jejím nejlepším střelcem byl Josh Smith s 27 body. Miami zůstává o půl zápasu za prvním místem Washingtonu v Jihovýchodní divizi.

Toronto (37/31) - Orlando (31/38) - 92:85
(24:17, 21:23:22, 23:25:22)
Chris Bosh přehrál v individuálním souboji dvou "All-Star hvězd" Dwighta Howarda a dovedl Toronto k výhře. Bosh zaznamenal 34 bodů a 16 doskoků, zatímco Howard 17 bodů a 12 doskoků. Při jejich posledním souboji si oba vylepšili osobní rekordy - Bosh na 41 a Howard na 32 bodů.

T.J.Ford přidal Raptors 16 bodů a 12 asistencí a domácí vyhráli i bez jedničky draftu Andrey Bargnaniho, který se musel podrobit akutní operaci slepého střeva. Toronto, které má v čele Atlantické divize náskok už 6 zápasů před New Jersey, předčilo Magic 55:38 na doskočené míče.

Nejlepším střelcem hostů byl Grant Hill, který zaznamenal 24 bodů, ale Magic znovu nedokázali vyhrát dva zápasy po sobně - to už se jim nepodařilo téměř 2 měsíce.

Boston (20/48) - Charlotte (26/43) - 84:92
(31:19, 23:20, 17:23, 13:30)
Hostující Bobcats prohrávali ve druhé půli už 51:69, ale přesto dokázali zápas ještě otočit - v poslední čtvrtině předvedli šňůru 19:0 a celkem smetli domácí Celtics 30:13. Raymond Felton zaznamenal 19 bodů, 5 asistencí a 3 získané míče, Matt Carroll přidal 15 míčů.

Bobcats dokázali o den dříve ve 4.čtvrtině vymazat desetibodovou ztrátu proti Clevelandu a a porazit ho v prodloužení.

Paul Pierce nastřílel za domácí 23 bodů, ale ve čtvrté čtvrtině kvůli zranění v obličeji svému týmu citelně chyběl. Al Jefferson zaznamenal za domácí Celtics 22 bodů a 11 doskoků.

Milwaukee (25/42) - L.A.Clippers (32/36) - 103:104
(24:30, 28:35, 19:25, 32:14)
O důležité a dramatické výhře Clippers rozhodl Elton Brand, který dopíchl míč do koše po útočném doskoku 3 sekundy před koncem. Brand zaznamenal 21 bodů a 8 doskoků a Clippers jsou na posledním 8.postupovém místě ze Západní konference, o půl zápasu před Golden State Warriors.

Corey Maggette nastřílel za hosty 22 bodů a Clippers dokázali zvládnout koncovku po velkém náporu domácí. Milwaukee prohrávalo krátce před koncem 3.čtvrtiny už o 22 bodů, ale po velké stíhací jízdě dokázalo otočit skóre - poslední slovo však patřilo Brandovi po nájezdu Jasona Harta.

Za domácí potvrdil střeleckou formu Michael Redd - tentokrát nastřílel 27 bodů a bylo to už popáté v řadě za sebou, kdy nastřílel minimálně 25 bodů.

San Antonio (47/20) - Indiana (30/37) - 90:72
(17:22, 25:15, 28:13, 20:22)
Tim Duncan nastřílel 27 bodů (11/16 z pole) a odpočinutí Spurs důrazně ukončili krátkou "minišňůru" 2 porážek v řadě. Duncan jasně přehrál hostujícího Jermaine O´Neala (jen 10 bodů, střelba 5/15 z pole a 6 ztrát), Francisco Elson přidal za domácí 14 bodů.

Trápící se Pacers po první čtvrtině vedli 22:17, ale v dalších dvou čtvrtinách Spurs rozstříleli svého soupeře 53:28 a vybudovali si dvacetibodové vedení. Nejlepším střelcem hostů byl se 14 body Ike Diogu, Mike Dunleavy přidal 11 bodů.

Sacramento (29/39) - Minnesota (29/38) - 89:95
(28:22, 20:21, 22:20, 19:32)
Hosty dovedli k výhře nováček Randy Foye a Kevin Garnett - Foye nastřílel 24 bodů, Garnett přidal 17 bodů a 18 doskoků a Timberwolves vyhráli zápas venku po 11 porážkách v řadě. Navzdory trápení zůstávají stále ve hře o play-off - na osmé Clippers ztrácejí dva a půl zápasu.

Ve vyrovnaném souboji byl ještě krátce před koncem stav 87:87, ale minutu a 18 sekund před závěrečným klaksonem zaznamenal tříbodovou akci další hostující nováček Craig Smith, který navíc o chvíli později přidal 2 trestné hody a zajistil Wolves klíčové pětibodové vedení.

Sacramento prohrálo už posedmé z posledních 8 zápasů, nepomohlo mu 23 bodů a 7 asistencí Mikea Bibbyho.

Seattle (26/41) - Washington (37/29) - 106:108
(19:26, 24:21, 33:30, 30:31)
Hostující Gilbert Arenas trefil další ze svých vítězných střel v poslední sekundě a po vynikajícím výkonu dovedl svůj tým k cenné výhře. Arenas nastřílel 42 bodů a Wizards si udrželi těsný náskok půl zápasu v čele Jihovýchodní divize před "dotírajícím" Miami.

Arenas trefil 6 trojek a hranici 40 nastřílených bodů pokořil už podeváté v této sezoně. Antawn Jamison přidal 21 bodů a 7 doskoků a Wizards si i bez zraněného Carona Butlera spravili chuť po porážce v Portlandu.

Za domácí se blýskl 27 body a 22 doskoky Chris Wilcox, Rashard Lewis přidal 26 bodů a 10 doskoků. Domácím citelně chyběl střelec Ray Allen, kterého znovu přemohly potíže s kotníkem.