Lubomír Růžička udílí pokyny během oddechového času Svitav.

Lubomír Růžička udílí pokyny během oddechového času Svitav. | foto: Michal Klíma, MAFRA

Šance svitavských basketbalistů na předkolo play-off utnul Chomutov

• 0
Svitavští basketbalisté definitivně přišli o šanci na účast v předkole play-off Mattoni NBL. Chomutovským Levhartům podlehli jednoznačně 68:87. Domácí byli lepší především ve střelbě z pole a do předkola míří právě oni.

Levharti si už v první čtvrtině vypracovali dvouciferný náskok, který pak s přehledem udržovali. Pouze ve třetí čtvrtině se dokázali Tuři přiblížit domácímu týmu na rozdíl pěti bodů.

Nejlepším střelcem Svitav byl s 18 body Pawel Mróz, který se ale v závěru vyfauloval. Dalším a posledním dvouciferným střelcem byl s 12 body Tomáš Macela. Tradiční lídr Michael Deloach přispěl jen osmi body, navíc si připsal na konto hned čtyři ztráty.

Další utkání sehrají Tuři v sobotu 30. března. V 18:30 hodin hostí tým USK Praha.