Ostravské basketbalistky Tereza Motyčáková a Ema Mihaljevičová (v bílém zleva)...

Ostravské basketbalistky Tereza Motyčáková a Ema Mihaljevičová (v bílém zleva) bojují pod košem se slávistkami Eliškou Mircovou a Petrou Bakajsovou. | foto: Jiří Seidl, MF DNES

Slavie poražena, v Brně přišel kolaps. Ostrava rozhodla čtyři sekundy před koncem

• 1
Basketbalistky KP Brno na domácí palubovce porazily Slavii 74:61 a vyhrály i druhý zápas nové ligové sezony. Pražanky ve třetím utkání poprvé prohrály.

Slavia přitom mohla pomýšlet na další vítězství, protože druhou čtvrtinu vyhrála 18:8 a vedla až o 13 bodů. Brňanky ale ve druhém poločase začaly ztrátu snižovat. V závěrečném dějství pak deklasovaly Pražanky 19:4 a dokonaly obrat.

Sedmnácti body se na výhře podílela Anežka Kopecká, Karolína Šotolová s bilancí 13 bodů, osm doskoků a sedm asistencí nebyla daleko od triple doublu. Nejlepší střelkyní zápasu byla s 19 body hostující Brandy Beasleyová.

Ani na třetí pokus se první výhry nedočkal Chomutov, který prohrál 62:65 v Ostravě. Severočešky ve třetí čtvrtině vedly už o 14 bodů, ale domácí celek srovnal a kapitánka Tereza Motyčáková trojkou čtyři sekundy před koncem rozhodla.

Ostravu za vítězstvím dovedla 21 body Adéla Smutná, double double za 17 bodů a 15 doskoků přidala Anacia Wilkinsonová. Chomutovu nepomohlo 21 bodů NaJai Wynnové-Pollardové.