Zydrunas Ilgauskas z Miami (vlevo) a  Baron Davis z LA Clippers.

Zydrunas Ilgauskas z Miami (vlevo) a Baron Davis z LA Clippers. | foto: AP

Černá středa floridských týmů. Vítězné série Miami a Orlanda skončily

• 54
Basketbalisté Miami historický rekord NBA nepřekonají. Jejich 13 zápasů dlouhá vítězná šňůra na palubovkách soupeřů skončila v LA, kde podlehli místním Clippers. Neuspělo ani Orlando, pro které končí vítězná série 9 zápasů.
LA Clippers (13/24) - Miami (30/10) - 111:105
(44:26, 24:32, 18:20, 25:27)

Blake Griifin zaznamenal už čtyřiadvacátý double-double v řadě (24 bodů a 14 doskoků), Eric Gordon nastřílel 26 bodů a Clippers ukončili vítěznou sérii Miami. Baron Davis přispěl k výhře 20 body a 9 asistencemi.

Clippers vedli téměř po celý zápas a vyhráli svůj 13.zápas v sezóně. Hosté prospali první čtvrtinu, v níž dostali 44 bodů, a i když se poté "velká trojka" rozehrála k tradičně výborným výkonům, Heat to nestačilo.

Dwayne Wade nastřílel 31 bodů, LeBron James 27 a Chris Bosh přidal 26 bodů a 13 doskoků. Vítězná šňůra venku se zastavila na čísle 13, celkově Heat prohráli po devíti vítězstvích za sebou.

Miami prohrávalo až o 21 bodů, ale v koncovce po tříbodové akci Jamese a Boshově trojce se náskok domácích ztenčil na 4 body. Gordon ale dvěma šestkami potvrdil třetí výhru Clippers za sebou a už osmou z posledních 11 zápasů.

Střelci:
Clippers -
Gordon 26, Griffin 24 bodů a 14 doskoků, Davis 20, Gomes 11, Aminu 9...
Heat - Wade 31, James 27, Bosh 26 bodů a 13 doskoků, Chalmers 12...

New Orleans (23/16) - Orlando (25/13) - 92:89 po prodl.
(17:21, 23:18, 27:22, 14:20, 11:8)

Emeka Okafor zaznamenal 18 bodů a 14 doskoků a Hornets zastavili 9 zápasů dlouhou vítěznou sérii Orlanda. Marcus Thornton nastřílel 22 bodů a završil svůj výkon klíčovým košem a trestnými hody v poslední minutě prodloužení.

Chris Paul zaznamenal 12 bodů a 13 asistencí, David West přidal 13 bodů a 10 doskoků. Dwight Howard zaznamenal za hosty 29 bodů a 20 doskoků, ale minul dva trestné hody, které mohly Orlando poslat 11 sekund před koncem do vedení.

Jason Richardson nastřílel 21 bodů (5 trojek), když dvě trefil v poslední minutě 4.čtvrtiny a pomohl Orlando dotáhnout ztrátu sedmi bodů a vynutit si prodloužení. Trevor Ariza nastřílel za domácí 16 bodů, Ryan Anderon zaznamenal za hosty 14 bodů (4 trojky).

Střelci:
Hornets -
Thornton 22, Okafor 18 bodů a 14 doskoků, Ariza 16, West 13 bodů a 10 doskoků, Paul 12 bodů a 13 asistencí...
Magic - Howard 29 bodů a 20 doskoků, Richardson 21, Anderson 14, Turkoglu 8...Nelson 2 body a 10 asistencí..

Další výsledky:
Golden State - LA Lakers 110:115
Kobe Bryant nastřílel 17 ze svých 39 bodů během posledních šesti minut a Lakers po pomalejším rozjezdu otočili utkání a vyhráli už pošesté v řadě. Bryant také přihrál Ronu Artestovi na klíčovou trojku 2 minuty před koncem.

Ke comebacku výrazně přispěl i Lamar Odom, který nastřílel ve 4.čtvrtině 10 bodů v řadě a celkem zaznamenal 20 bodů a 9 doskoků. Pau Gasol zaznamenal 24 bodů a 11 doskoků.

Lakers prohrávali až 12 bodů a dlouho se nemohli dostat do rytmu, ale zapnuli v pravý čas a porazili Warriors už podvanácté za sebou. V Oaklandu vyhráli šestkrát v řadě. Za domácí nastřílel Monta Ellis navzdory viróze 38 bodů.

Houston - Oklahoma City 112:118
Kevin Durant nastřílel 30 bodů, Russell Westbrook přidal 23 bodů a 13 asistencí a Thunder přerušili nejdelší černou sérii klubu - v Houstonu totiž prohráli předchozích 11 zápasů v řadě. Serge Ibaka a Jeff Green nastříleli po 16 bodech, Thabo Sefolosha doskočil 13 míčů.

Za domácí nastřílel Luis Scola 31 bodů, ale žádný v poslední čtvrtině. Rockets hráli opět bez Kevina Martina (zápěstí) a Brada Millera. Rockets sice nastříleli své letošní maximum 70 zpod koše, ale trefili jen 5 z 18 trojek.

Milwaukee - San Antonio 84:91
Náhradník Matt Bonner nastřílel všech svých 17 bodů ve druhé půli, Manu Ginóbili přidal 23 bodů a Spurs vyhráli čtvrtý zápas za sebou. Vylepšili svou nejlepší bilanci v lize na 33/6, i když se tentokrát přistoupili na pomalejší a defenzívnější hru Bucks.

Ti vstupovali do zápasu jako poslední tým lïgy v počtu nastřílených bodů i úspěšnosti střelby z pole. Spurs prohrávali o 2 body, ale Bonner dvěma trojkami a košem zblízka zařídil klíčovou šňůru 11:2, která dala osm a půl minuty před koncem hostům vedení 79:72.

Domácí ještě snížili na rozdíl 3 bodů, ale Bonner minutu před koncem jejich nápor zastavil. John Salmons nastřílel za domácí 17 bodů, Andrew Bogut přidal 15 bodů a 14 doskoků, Bucks ale prohráli 4 z posledních 5 zápasů.

Charlotte - Chicago 96:91
D.J. Augustin zaznamenal 22 bodů a 12 asistencí a trochu překvapivě přehrál hostujícího Derricka Rose. Bývalý hráč Bulls Tyrus Thomas přidal 17 bodů a 13 doskoků a Bobcats vylepšili svou bilanci pod vedením kouče Paula Silase na 6/2.

Za Chicago, které prožívá nejlepší start do sezóny od roku 1998 (kdy byl ještě v týmu současný majitel Bobcats Michael Jordan), zaznamenal Carlos Boozer 23 bodů a 14 doskoků a Luol Deng 22 bodů. Rose (17 bodů) ale trefil jen 5 ze 17 střel z pole a ztratil důležitý míč v poslední minutě. Bulls prohráli teprve popáté z posledních 20 zápasů.

Utah - New York 131:125
Deron Williams a náhradník C.J. Miles nastříleli po 24 bodech, dalších pět jejich spoluhráčů přidalo dvouciferný počet bodů a Jazz zvládli lépe útočnou přestřelku. Domácí trefili 10 z 22 trojek, hosté 14 z 29.

Náhradník Shawne Williams nastřílel za hosty 25 bodů (trojky 7/8) a Knicks zdramatizovali závěr, i když prohrávali už o 16 bodů. V Sal Lake City nevyhráli od roku 2005. Jejich bilance klesla na 22/16, Utah si ji vylepšil na 26/13. Al Jefferson nastřílel za domácí 19 bodů, Raja Bell 18, Paul Millsap 17 a Andrej Kirilenko 14.

Phoenix - New Jersey 118:109 po prodl.
Steve Nash zaznamenal 23 bodů a 16 asistencí, Vince Carter nastřílel také 23 bodů a trápící se Suns konečně znovu vyhráli, i když k tomu potřebovali velký comeback - v poslední čtvrtině dotáhli ztrátu 15 bodů.

Nash zaznamenal 10 bodů v poslední čtvrtině a Carter nastřílel své prozatímní maximum v dresu Suns. Ještě 8 minut před koncem byl stav 75:90, ale Suns dokázali zlepšit obranu a vyhrát teprve druhý z posledních 6 zápasů. Za hosty nastřílel náhradník Saša Vujačič 19 bodů.

Detroit - Memphis 99:107
Zach Randolph zaznamenal 34 bodů a 17 doskoků, Rudy Gay nastřílel 26 bodů a Grizzlies po dvou porážkách za sebou znovu zabrali. Domácím nepomohlo promíchání sestavy - v základní pětce nastoupili místo dvojice Ben Gordon - Charlie Villanueva Tracy McGrady s Chrisem Wilcoxem.

Gordon nastřílel jako náhradník 25 bodů (všechny ve druhé půli), nováček Greg Monroe, který nastoupil v základu místo Bena Wallace (kotník) přidal 14 bodů a 11 doskoků (čtvrtý double-double za sebou). Do zápasů vůbec nezasáhl Richard Hamilton.

Boston - Sacramento 119:95
Paul Pierce nastřílel 25 bodů, Rajon Rondo přidal 10 bodů a 13 asistencí a Celtics neměli s Kings žádné problémy. Pierce nastřílel 15 bodů už v první půli a domácí odčinili nečekanou porážku od Houstonu. Od Vánoc, kdy skončil jejich velká vítězná série, mají bilanci jen 5/5. Za hosty nastřílel Carl Landry 17 bodů, Beno Udrih 16, Kings prohráli už 12 zápasů venku v řadě.

Indiana - Dallas 102:89
Brandon Rush nastřílel 8 ze svých 20 bodů v poslední čtvrtině, Danny Granger a Darren Collison přidali po 17 bodů a Pacers vyhráli podruhé za sebou. Nováček Paul George si vylepšil osobní rekord na 16 bodů.

Mavericks nastoupili poosmé za sebou bez zraněného Dirka Nowitzkiho a znovu se potvrdilo, že bez něj jsou úplně jiným týmem. Jason Terry nastřílel 18 bodů, Tyson Chandler přidal 13 bodů, 9 doskoků a 3 bloky.

Toronto - Atlanta 101:104
Mike Bibby trefil rozhodující trojku 8 sekund před koncem, Jamal Crawford nastřílel své letošní maximum 36 bodů a Hawks vyhráli pátý zápas za sebou. Joe Johnson zaznamenal 26 bodů, Al Horford přidal 10 bodů a 13 doskoků. Atlanta porazili Raptors podeváté z posledních 11 vzájemných zápasů.

Domácím nepomohlo 26 bodů Leandra Barbosy (letošní maximum), stejný počet bodů nastřílel Andrea Bargnani. Jose Calderon zaznamenal 11 bodů a 9 asistencí, ale v posledních sekundách ztratil míč, když domácí prohrávali o bod. Raptors prohráli 14 z posledních 19 zápasů.