Brno vysokoškolačkám moc šancí nedalo

Praha - Šlágrem 2. kola nejvyšší soutěže basketbalistek bylo střetnutí favorizovaného Gambrinusu Brno, který bez větších problémů udolal USK Praha. Do poločasu získaly domácí hráčky dvanáctibodový náskok a po změně stran už soupeřkám nedaly naději na zvrat. Vedle Večeřové se v podkošových soubojích prosazovala Stěpanovová a právě kvalita pivotek dala závěru zápasu jednoznačný charakter. Sparta podlehla v prodloužení Strakonicím a Hradec Králové zvítězil nad basketbalistkami Králova Pole.

Gambrinus JME Brno - USK Blex Praha 89:62 (23:19, 45:33, 65:47)
Značně obměněný tým pražských vysokoškolaček udržel vyrovnanou partii s favorizovanými Brňankami čtvrt hodinu hlavně zásluhou pozorné obrany. Souhra domácího týmu dlouho skřípala a zakončení většinou obstarávala pouze výborně hrající pivotka Večeřová, zatímco její spoluhráčky zápolily se střeleckou jistotou. Po sedmi minutách vedly vysokoškolačky ještě 17:16, v dalším průběhu již zápas probíhal v režii brněnských basketbalistek, které stačily přesněji a rychleji kombinovat.
Nejvíce bodů: Večeřová 24, Stěpanovová 18, Godályová 16, Blahůšková 15 - Hlaváčková 11, Mokrošová 10, Bortelová 9, Vojtová 9. Rozhodčí: Bruna a Kukla. Fauly: 18:23. Trestné hody: 26/21 - 16/11. Trojky: 0:3. Diváci: 400.

Sparta Praha - Strakonice 77:84 po prodloužení (20:21, 41:42, 57:54, 71:71)
Zápas měl po celou dobu vyrovnaný průběh. Sparta, která na úvod nového ligového ročníku utrpěla debakl v utkání s celkem obhájkyň titulu z Brna, měla nakonec v prodloužení méně štěstí. Nejpřesnější mušku v dresu pražského týmu měla Mišurová se 14 body, dresu hostů střelecky zářila Klečková (33 bodů).
Nejvíce bodů: Mišurová 14, Lišáková, Tesaříková, Melicharová po 12 - Klečková 33, Musilová 12, Hříbalová 10. Rozhodčí: V. Lukeš, Karásek. Trestné hody: 25/23 - 36/27. Fauly: 34:26. Trojky: 4:7. Diváci: 150.

Sokol Amaranth Hradec Králové - SKB Královo Pole Brno 79:64 (23:25, 48:34, 55:49)
Po vyrovnané první polovině se hráčky Hradce postupně více prosazovaly pod oběma koši, což se odrazilo v závěru na skóre.
Nejvíce bodů: Procházková 20, Brantlová 17, Mlejnková 13 - Vlková 17, Filípková 11, Poláková 10. Rozhodčí: Henrich, Kohout. Trestné hody: 16/13 - 7/4. Fauly: 18:17. Trojky: 6:4. Diváci: 240.

Trutnov - Přerov 93:62 (18:14, 38:31, 64:43)
Basketbalistky Přerova podaly na palubovce Trutnova bojovný výkon a dvě čtvrtiny držely s aspirantem na medaile přijatelný stav. Utkání bylo zpočátku vyrovnané také díky tomu, že trenéři Trutnova nechali hrát náhradnice a šetřili opory před středeční odvetou Poháru Ronchettiové v maďarské Šoproni, takže například
Dobrovičová nenastoupila vůbec. Ve druhé polovině zápasu se domácí tým zlepšil a outsidera jasně přehrál.
Nejvíce bodů: Uhrová 19, Hartigová 17, Jandová a Jirsová 10 - Látalová 18, Dočkalová 13, Svobodová 10. Rozhodčí: Dolinek, Klaus. Trestné hody: 22/15 - 20/13. Fauly: 17:20. Trojky: 4:3. Diváci: 400.