Brno skončilo v Poháru FIBA třetí

• 1
Debrecín - Třetí místo obsadili basketbalisté týmu A PLUS Brno na finálovém turnaji Final Four Centrální konference. V posledním utkání porazili v maďarském Debrecínu německý Würzburg 95:84. "Naše třetí místo považuji za velký úspěch českého klubového basketbalu," uvedl trenér Brna Miroslav Pospíšil.

Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Petr Benda.

Vstup do zápasu se moravskému týmu příliš nevydařil. Prostupná obrana Brňanů nabízela soupeři příliš dost a klidu ke střelbě.

Nejvíce volnost využíval Tshomba, jenž za první poločas nastřílel osmnáct bodů. Za záchranou brzdu v brněnském týmu zatáhl před přestávkou Klimek třemi trojkami.

Po změně stran začal Klimek bránit nejlepšího hráče Würzburgu Tshombu, který se už zmohl pouze na pět bodů. V podkošových soubojích se uplatňoval výborně doskakující Benda a z tříbodového území se střelecky prosazoval Pavlík.

Závěr už byl jednoznačnou záležitostí brněnského týmu, který získal tři minuty před koncem devítibodový náskok a soupeři nedal naději na zvrat.

"V prvním poločase jsme ale hráli hodně nedisciplinovaně. Pomohla důrazná domluva v šatně o přestávce," uvedl Pospíšil.

O třetí místo:
A PLUS Brno - TSK Würzburg 95:84 (17:25, 45:48, 63:63)
Nejvíce bodů:
Warrick 23, Pavlík 22, Benda 21, Klimek 17 - Tshomba 23, Perez 18, Perovič 14. Rozhodčí: Herceg (Chorv.), Vinas (Rum.). Fauly: 14:16. Trestné hody: 15/11 - 13/8. Trojky: 10:10. Diváci: 1800. Nejlepší hráč: Benda.