Brno se stále trápí, prohrálo i osmý zápas

• 11
Brno - Basketbalisté BBK Brno zůstávají i nadále jediným týmem v Mattoni NBL, který v letošní sezoně stále čeká na své první vítězství. V předehrávce 8. kola totiž nestačili na favorizovanou Mlékárnu Kunín, která získala dva body za jednoznačnou výhru v poměru 83:49. Zbývajících pět utkání se hraje v sobotu.

BBK Brno - Mlékárna Kunín 49:83
(17:23, 31:48, 38:68)

Hosté sice rychle vedli 7:0, ale Brno své manko z úvodu první čtvrtiny dokázalo vymazat a v závěru této části hry se přiblížilo na rozdíl jediného koše (15:17). Jenže pak už začali mít jasně navrch basketbalisté Mlékárny Kunín. Úsek hry mezi 15. a 17. minutou vyhráli 8:0 a jejich vedení se vyšplhalo až na sedmnáct bodů.

O více než třicetibodovém debaklu domácích rozhodla druhá (14:25) a zejména pak třetí desetiminutovka. Brňané v ní proměnili pouze dvě ze čtrnácti střel z pole (úspěšnost 14,3%), prohráli ji 7:20 a závěrečná čtvrtina už se dohrávala pouze z povinnosti.

Trojice nejlepších střelců Mlékárny Chad Timberlake, Juraj Gavlák a Ivan Perinčič nastřílela dohromady o dva body víc, než celý tým BBK, do dvouciferných čísel se navíc dostal ještě Tarvis Williams.

Rozehrávač Timberlake sice proměnil pouze šest ze čtrnácti střel z pole a šest z deseti trestných hodů, ovšem k osmnácti bodům přidal i sedm doskočených míčů. Juraj Gavlák se blýskl stoprocentní střelbou z perimetru (trojky 3/3), Perinčič trefil sedm z dvanácti střel a pivot Rostislav Pelikán přidal k šesti bodům deset doskoků a tři bloky.

V brněnském dresu byl nejnebezpečnějším hráčem Peter Práznovský, kterému unikl o jediný doskok premiérový double-double v letošní sezoně (14 bodů a 9 doskoků, střelba z pole 7/15). Druhým nejlepším střelcem BBK byl s osmi body David Jelínek, rozehrávač Pavel Slezák proměnil pouhé tři z dvanácti střel (úspěšnost 25%) a zaznamenal sedm bodů.

Domácí sice v útoku doskočili dvanáct míčů, ale nutno podotknout, že skutečně měli co doskakovat. Proměnili jediný z třinácti tříbodových pokusů (7,7%) a jejich celková úspěšnost střelby z pole klesla až na 33,9%, zatímco hráči Mlékárny Kunín proměnili více než polovinu svých střeleckých pokusů (51,6%).