Boston má třicátou výhru v sezóně

• 61
New York - Tým Boston Celtics udržel New Jersey na pouhých 9 bodech v poslední čtvrtině a jako první tým ligy slaví 30.výhru v sezóně. Celtics vyrovnali nejlepší start do sezóny v historii klubu. Dvojí prodloužení potřeboval na udolání Charlotte favorizovaný Cleveland - LeBron James zaznamenal 31 bodů, 19 doskoků a 8 asistencí.

New Jersey - Boston 77:86
Kevin Garnett zaznamenal 20 bodů a 11 doskoků, Paul Pierce přidal 18 bodů a Celtics získali jako první tým ligy 30.výhru v letošní sezóně. Jejich bilance 30/4 je vyrovnáním nejlepšího startu do sezóny v historii tohoto slavného klubu (rok 1959/60). Uzdravený Ray Allen nastřílel 16 bodů.

Za domácí nastřílel Richard Jefferson 17 bodů, Vince Carter 16 a Josh Boone přidal 14 bodů a osobní rekord 16 doskoků. Jason Kidd opět jen těsně "minul" triple-double, když zaznamenal 11 bodů, 13 doskoků a 9 asistencí.

Nets navzdory bídným trestným hodům (9/24!) ještě po třech čtvrtinách vedli o 5 bodů, ale v poslední čtvrtině jim úplně "odešla" i střelba z pole, odkud trefili jen 3 z 19 střel. Boston přestřílel New Jersey ve 4.čtvrtině 23:9.

Cleveland - Charlotte 113:106 po 2.prodl.
LeBron James nastřílel 8 ze svých 31 bodů ve druhém prodloužení, navíc doskočil svůj osobní rekord 19 míčů a dovedl Cavs k vydřené výhře. Jamesova střela z 10 metrů dala v úvodu druhého prodloužení domácím vedení 103:102, poté přidal trestný hod a přesnou střelu z "jumpu."

Damon Jones pak trojkou z rohu definitivně srazil hosty na kolena, když minutu a půl před koncem zvyšoval na 109:102. Anderson Varejao zaznamenal navzdory zdravotním potížím 16 bodů a osobní rekord 18 doskoků, Larry Hughes přidal 16 bodů.

Za hosty nastřílel Gerald Wallace 27 bodů, Nazr Mohammed jich přidal 21. Jason Richardson nastřílel 15 bodů za prvních 7 minut zápasu, ale pak už přidal pouhé 4. Cleveland měl blízko k výhře už v prvním prodloužení, ale Raymond Felton trefil 0,3 s před koncem vyrovnávací trojku.

Philadelphia - Chicago 97:100
Andres Nocioni nastřílel 27 bodů, Joe Smith jich přidal 19 a Chicago dokázalo otočit zápas proti Sixers. Ben Gordon nastřílel 15 bodů, Kirk Hinrich 11 a Bulls vylepšili svou bilanci na 14/20. Pod vedením nového kouče Jima Boylana vyhráli 5 z 8 zápasů.

Andre Iguodala nastřílel za domácí 25 bodů, Samuel Dalembert přidal 21 bodů a letošní maximum 20 doskoků, Andre Miller nastřílel 20 bodů. Lou Williams zaznamenal 15 bodů, Reggie Evans doskočil 13 míčů, ale Sixers prohráli už pošesté v řadě.

Bulls prohráli první čtvrtinu 14:27, ale ve druhé části hry smetli domácí 31:13 a v náporu pokračovali i nadále - ve 4.čtvrtině vedli už o 16 bodů. Sixers sice díky šňůře 10:1 dotáhli na 90:94, když minutu před koncem smečoval Dalembert, ale Nocioni odpověděl klíčovým košem 40 sekund před koncem.

Atlanta - Washington 98:102 po prodl.
Antawn Jamison nastřílel 22 bodů, Caron Butler přidal 21 bodů a Wizards vydřeli výhru především díky přesným trestným hodům - proměnili jich 22 z 24 pokusů, zatímco domácí v klíčových chvílích selhali a trefili jen 12 z 22 šestek.

Definitivně do vedení poslal hosty 37,5 s před koncem Antonio Daniels, který navíc zpečetil výhru 6 trestnými hody v řadě. Domácím nestačilo 35 bodů Joshe Smithe.

Hawks přišli včera ještě o jednu výhru - komisionář NBA David Stern rozhodl, že se bude znovu dohrávat utkání mezi Atlantou a Miami, ve kterém se na začátku poslední minuty vyfauloval Shaquille O´Neal, ale později se zjistilo, že měl ve skutečnosti jen 5 faulů.

Poslední minuta se bude znovu dohrávat v březnu, a to před začátkem dalšího vzájemného utkání mezi oběma týmy - na ukazateli skóre bude 114:111 pro Atlantu. Hawks onen zmíněný první anulovaný zápas vyhráli 117:111.

New York - Toronto 90:99
Trápení New Yorku pokračuje - jeho pomalí podkošoví hráči nestačili na Chrise Boshe, který nasázel do koše domácích 40 bodů a doskočil 11 míčů, a Raptors svého soupeře jasně přehráli. Toronto po třech čtvrtinách vedlo o 17 bodů, domácí jen v závěru kosmeticky upravili skóre.

Za domácí nastřílel Jamal Crawford 27 bodů, Nate Robinson jich přidal 24. Kouč Isiah Thomas nechal posledních 31 minut sedět jen na lavičce Zacha Randolpha, který po zápase velmi hlasitě vyjádřil svou nespokojenost. Ve druhé části zápasu už nehrál ani Eddy Curry. Knicks prohráli 5.domácí zápas v řadě a Thomas si musel opět vyslechnout skandování "Vyhoďte Isiaha!"

New Orleans - Miami 114:88
Bobby Jackson trefil 7 trojek (osobní rekord) a 25 body dovedl Hornets ke snadné výhře. Jackson trefil během zápasu všech svých 9 střel z pole a stal se prvním hráčem historie Hornets, který trefil v zápase 7 trojek, aniž by jedinou minul. Je to třetí nejlepší takový výkon historie ligy vůbec, rekord drží Latrell Sprewell s 9 trojkami.

New Orleans vylepšilo svou bilanci na 24/12, což je nejlepší start do sezóny v historii klubu. Domácí včera trefili 13 trojek a udrželi si úspěšnost střelby 61% z pole. Hornets vyhráli 9 z posledních 11 zápasů.

Miami už naopak prohrálo 10 zápasů v řadě (bilance 8/28), nepomohlo mu 27 bodů Marka Blounta. Jason Williams nastřílel 12 bodů, ale Dwyane Wade tentokrát jen 11. Za domácí nastřílel Tyson Chandler 19 bodů, Chris Paul přidal 16 bodů a 16 asistencí a Peja Stojakovič 15 bodů.

Houston - Minnesota 113:82
Luis Scola zaznamenal 22 bodů a 9 doskoků, nováček Carl Landry přidal 15 bodů a 11 doskoků (osobní rekordy) a Houston vyhrál už 7 z posledních 9 zápasů, přestože všechny odehrál bez Tracyho McGradyho. Yao Ming nastřílel 15 bodů za pouhých 28 odehraných minut a závěr už sledoval jen z lavičky, protože Rockets smetli svého soupeře už v první půli.

Luther Head nastřílel 15 bodů, Rafer Alston přidal za domácí 11 bodů a 5 asistencí. Za hosty zaznamenal Ryan Gomes 20 bodů a 6 doskoků, Timberwolves prohráli 15. z posledních 17 zápasů a celkem třináctkrát za sebou prohráli venku.

Denver - Orlando 113:103
Carmelo Anthony nastřílel 32 bodů, Anthony Carter zaznamenal 14 ze svých 21 bodů (osobní rekord) v poslední čtvrtině a Nuggets potvrdili svou velmi dobrou formu. Carter zaznamenal také 11 asistencí, svůj stávající osobní rekord zaznamenal už 29.prosince 1999 právě proti Orlandu.

Allen Iverson zaznamenal za domácí 21 bodů, 13 asistencí a 5 doskoků, čímž dosáhl ve své kariéře hranice 3000 doskočených míčů. Náhradník Linas Kleiza nastřílel 18 bodů, Kenyon Martin přidal 13 bodů.

Za hosty zaznamenal Dwight Howard už 33.double-double v sezóně (20 bodů a 13 doskoků), ale zápas pro něj příliš šťastný nebyl - v poslední čtvrtině mu byly odpískány dva technické koše, navíc si už v první půli srazil jednu střelu Nuggets do vlastního koše. Rashard Lewis nastřílel 21 bodů, Maurice Evans 15.

Golden State - Memphis 116:104
Monta Ellis trefil prvních 11 střel v řadě, celkem nastřílel 27 bodů a Warriors porazili Memphis už popáté v řadě. Baron Davis si vylepšil osobní rekord na 19 asistencí, ke kterým přidal 20 bodů, a domácí vyhráli 10 z posledních 13 zápasů na vlastní palubovce. Stephen Jackson nastřílel 22 bodů, Al Harrington jich přidal 19.

Hostům nestačil ani skvělý výkon Paua Gasola, který zaznamenal 43 bodů a 11 doskoků (o jediný bod za osobním rekordem). Grizzlies prohráli potřetí za sebou a na palubovkách soupeřů mají bilanci jen 4/14. Juan Carlos Navarro nastřílel 20 bodů a Hakim Warrick a Rudy Gay přidali po 10.

L.A.Lakers - Milwaukee 110:105
Kobe Bryant nastřílel navzdory zdravotním potížím 16 ze svých 37 bodů v poslední čtvrtině a Lakers se na výhru nečekaně natrápili. S virózou hrající Bryant proměnil za 37 minut 12 z 25 střel, který trefil 5 trojek - jediná mu chybí k hranici 1000 v kariéře. Přidal také 7 asistencí a 5 doskoků a proměnil všech 8 šestek.

Andre Bynum nastřílel 25 bodů a doskočil svůj osobní rekord 17 míčů, Lakers vyhráli popáté v řadě. Za hosty zaznamenal Mo Williams 28 bodů, do sestavy Bucks se po zranění vrátil Michael Redd a nastřílel 22 bodů za pouhých 25 minut z pozice náhradníka. Milwaukee zjevně nesvědčí páteční zápasy - v letošní sezóny v nich mají bilanci 0/7.

Seattle - Dallas 70:90
Dirk Nowitzki nastřílel jen za 3 čtvrtiny 20 bodů, Josh Howard přidal 18 bodů a Mavs vyhráli zcela jasně 6.zápas v řadě - přestože v úvodu se trochu střelecky trápili. V první čtvrtině hosté trefili jen 6 z 22 střel, ale jejich agresívní obrana domácí zcela zničila.

Kevin Durant nastřílel za Seattle 15 bodů, ale trefil jen 4 ze 13 střel a v poslední čtvrtině už také téměř nehrál. Wally Szczerbiak nastřílel za domácí 17 bodů, ale Sonics prohráli už 6 zápasů v řadě.