Chris Kaman (vpravo) z Dallasu v souboji s Franciscem Garciou ze Sacramenta. | foto: AP

Dallas zvládl prodloužení v Sacramentu a ukončil sérii porážek v NBA

• 13
Po čtyřech porážkách slaví basketbalisté Dallasu vítězství v NBA, byť se zrodilo až v prodloužení. Mavericks vyhráli na půdě Sacramenta 117:112.

Domácí tým promarnil náskok 17 bodů a v normální hrací době jej zachránila až šťastná trojka o desku z rukou Isiaha Thomase.

Velký podíl na výhře Dallasu měl O.J.Mayo, který nastřádal 24 bodů a přidal 10 úspěšných doskoků. Jen o bod méně zaznamenal Vince Carter, byť nefiguroval v základní sestavě. Shawn Marion přidal 19 bodů a 10 doskoků.

Fanouškům Sacramenta, kteří během zápasu dávali najevo svůj nesouhlas s plánovaným stěhováním klubu do Seattlu, dělal největší radost DeMarcus Cousins, autor 29 bodů a devíti doskoků. Jenže v prodloužení fatálně selhal.

Fanoušek basketbalistů Sacramenta Kings dává najevo svůj nesouhlas s uvažovaným přesunem klubu do Seattlu.

Za stavu 110:109 pro Mavericks ztratil v útoku míč a posléze loktem udeřil Vince Cartera. Rozhodčí ho za tento zákrok vyloučili a hosté uhájili vítězství.

Basketbalisté Indiany porazili New York Knicks 81:76 a vyhráli podeváté za sebou na domácí palubovce. Pacers aspirují na pozici nejlepšího defenzivního týmu celé NBA. Dva dny poté, co udrželi Miami na 77 bodech, dostali od New Yorku ještě o bod méně.

Klíčem k dvaadvacáté výhře Indiany v sezoně byla šňůra 21:4 v poslední čtvrtině. Dobrým celoplošným výkonem vedl Indianu Paul George, který nasbíral 24 bodů, 11 doskoků a 6 zisků. Knicks se museli obejít bez suspendovaného Carmela Anthonyho. Jejich statistiky tak vedl s 25 body J.R. Smith, jenž však trefil pouze deset z 29 pokusů z pole.

V posledním čtvrtečním utkání Portland zdolal Miami 92:90, i když prohrával až o 13 bodů. Vítězství na obhájcem titulu si připsal především díky trojkám Wesleyho Matthewse, který minutu před koncem vyrovnal na 88:88.

Hráči Heat poté šli do vedení po smeči Chrise Boshe, ale Matthews další trojkou 26 vteřin před sirénou otočil na 91:90. Miami své šance na obrat nevyužilo.

Portland střelecky táhl Nicolas Batum s 28 body, LaMarcus Aldridge přidal 20 a Matthews 18 bodů. Za Miami dal 29 bodů Chris Bosh, 18 bodů nastřílel Dwyane Wade, ale jen 15 bodů zaznamenal LeBron James. V součtu s minulou sezonou poprvé po 54 utkáních nastřílel méně než 20 bodů.