Ricky Rubio (vpravo) z Minnesoty v souboji s Louisem Williamsem z Atlanty.

Ricky Rubio (vpravo) z Minnesoty v souboji s Louisem Williamsem z Atlanty. | foto: AP

Basketbalisté Minnesoty i bez kouče přehráli Atlantu. Po sedmi letech

• 23
Basketbalisté Minnesoty se dokázali vypořádat s absencí kouče Ricka Adelmana a opory Kevina Lovea a připsali si v NBA výhru nad Atlantou 108:103. Ukončili tak černou sérii soubojů s týmem Hawks, který naposled zdolali v dubnu 2006.

Zatímco kouč chyběl z osobních důvodů, Love se potýká s obnoveným zraněním na pravé ruce. Výborně ho však nahradil ruský nováček Alexej Šved. Hlavní postavou zápasu byl ovšem Nikola Pekovič, autor 25 bodů a 18 doskoků, Andrej Kirilenko přidal 21 bodů.

Minnesota vedla čtyři minuty před koncem 100:89, hosté ale dokázali stáhnout na rozdíl jednoho bodu. Závěr však patřil opět domácím.

Nash překonal jako pátý hráč hranici 10 000 asistencí

Oslabení basketbalisté Los Angeles Lakers prohráli počtvrté za sebou, když podlehli v Houstonu 112:125. Jediným důvodem hostů k radosti byl milník Steva Nashe, který jako pátý hráč v historii NBA překonal hranici 10.000 asistencí. Před ním to dokázali John Stockton, Jason Kidd, Mark Jackson a Earvin Magic Johnson.

"Je těžké si to zrovna teď užít," řekl po porážce Nash. Lakers se na výjezdu do Texasu musejí obejít bez zraněných podkošových hráčů Dwighta Howarda, Paua Gasola a Jordana Hilla. I přesto v Houstonu vedli až o 14 bodů. Ještě v polovině třetí čtvrtiny měli Lakers navrch 78:73, jenže poté Rockets předvedli šňůru 21:4 a vybojovali páté vítězství za sebou.

V týmu Houstonu se dařilo Jamesi Hardenovi s 31 body a 9 asistencemi, Chandler Parsons přidal 20 a Jeremy Lin s Carlosem Delfinem nastříleli po 19 bodech. Lakers vedl s 24 body Metta World Peace. Dvacet bodů nastřílel Kobe Bryant, který poprvé po osmnácti zápasech dal méně než 27 bodů.

Díky vynikající obraně ve druhém poločase Indiana přehrála šampiony z Miami 87:77. Hráči Heat se po vyrovnané první půli ujali ve třetí čtvrtině vedení 51:44. Poté však následovala šňůra domácích 33:9, která rozhodla. Dwyane Wade nastřílel za první poločas 23 bodů, ale po změně stran už na koš Indiany vyslal pouze čtyři střely a zaznamenal celkově 30 bodů. LeBron James dal 22 bodů, ale měl i sedm ztrát. Chris Bosh se dostal na 14 bodů, zbytek týmu zatížil konto Pacers jen jedenácti body. Indianu táhl s 29 body Paul George.