Nathan Knight (vlevo) z Minnesoty a Nemanja Bjelica z Golden State.

Nathan Knight (vlevo) z Minnesoty a Nemanja Bjelica z Golden State. | foto: Reuters

Basketbalisté Golden State bez zraněného Curryho nestačili v NBA na Minnesotu

• 5
Basketbalisté Golden State se v NBA nedokázali vypořádat s absencí Stephena Curryho, jenž si v pátek poranil pravou ruku, a na hřišti Minnesoty podlehli jasně 99:119. Bez klíčového rozehrávače stříleli Warriors s úspěšností pouze 39 procent a v duelu prohrávali až o 27 bodů. Famózní představení má za sebou Nikola Jokič, ani jeho 67. triple double ale nepomohl Denveru, jenž podlehl Utahu 102:125.

Golden State prohrálo už páté utkání z posledních sedmi, pohoršilo si na bilanci na 31-12 a na nejlepší tým Západní konference Phoenix už ztrácí 2,5 zápasu. Kromě nejlepšího trojkaře historie Curryho, jenž by už měl v příštím duelu Warriors nastoupit, chyběli týmu také Draymond Green nebo Gary Payton II.

Sestřih zápasu Minnesota vs. Golden State:

„Máme se všemi zraněními jen složitější období, kterým si čas od času projde každý tým. Vše je zatím v pořádku, věřím, že forma bude brzy zpět,“ prohlásil trenér Warriors Steve Kerr. Jeho celek spoléhal na Jordana Poola s 20 body či náhradníka Jonathana Kumingu s 19 body a sedmi doskočenými míči.

Necelých 23 minut odehrál ve čtvrtém duelu po návratu na hřiště po těžkém zranění Klay Thompson, přičemž stihl proměnit pět ze 14 střel včetně tří trojek a zaznamenal 13 bodů. „Tvrdím, že bych mohl hrát celý zápas, ale nejsem lékař. Oni vědí, co je pro mě nejlepší, abych hned nepřecenil síly,“ uvedl.

Nejlepším hráčem vítězů byl s 26 body a 11 doskoky Karl-Anthony Towns, 17 bodů přidal náhradník Jaylen Nowell a 16 Malik Beasley. Wolves nasbírali o deset asistencí víc než hosté (30:20) a na sedmé příčce Západu si drží bilanci 21-22, tedy stejnou jako osmí Lakers a o jednu prohru lepší než Clippers.

Ani skvělý výkon Nikoly Jokiče, jenž nastřádal 25 bodů, 15 doskoků a 14 finálních přihrávek, nestačil Denveru proti Utahu. Nuggets stříleli trojky s úspěšností pouze 26 procent. Nedokázali se vyrovnat s doskokem soupeře, který tuto statistiku ovládl 51:39, z toho 42:33 na obranné polovině palubovky.

Sestřih zápasu Denver vs. Utah:

Jokičovi sekundovali Aaron Gordon s 20 body, Will Barton přidal 16 bodů, ale trefil jen šest ze 17 střel. Jazz, třetí tým Západu, dovedli k 29. výhře v sezoně Donovan Mitchell s 31 body, Bojan Bogdanovič s 21 nebo pivotman Rudy Gobert, jenž po návratu do sestavy zaznamenal 18 bodů a doskočil 19 míčů.

Třetí triumf za sebou a vylepšení bilance na 33-9 zaznamenal nejlepší celek ligy Phoenix, jenž porazil Detroit jasně 135:108. Suns už po třech čtvrtinách vedli o 21 bodů a poslední část víceméně jen dohrávala. Zazářil především tradiční lídr Devin Booker, který nasbíral 30 bodů za necelých 30 minut.

Sestřih zápasu Detroit vs. Phoenix:

„Pouze jsem trefoval střely poté, co mě spoluhráči dobře nacházeli,“ hodnotil Booker lakonicky svůj výkon po utkání. „Měli jsme dvě čtvrtiny s 39 body, v ofenzivě problém nebyl. Detroit je tým, který těží z nájezdů a získávání faulů, čemuž jsme se dokázali vyhnout,“ dodal trenér Monty Williams.

Pistons sice stříleli 34 šestek, 11 z nich ale zahodili. Suns navíc soupeře přeskákali 51:32 a připsali si i víc asistencí (30:25), bloků (7:2) nebo právě bodů z vymezeného území (50:46). Bookerovi sekundovali z lavičky pivot JaVale McGee a rozehrávač Cameron Payne, oba s 20 body.

Detroit vedli Cory Joseph s 21 body a sedmi asistencemi a nováček Cade Cunningham, jenž rovněž stihl 21 bodů předtím, než byl ve třetí části utkání za nesportovní gesto vyloučen. Do sprch poslali rozhodčí ve čtvrté čtvrtině i Joshe Jacksona, jenž obdržel druhou technickou chybu za 14 minut.