Momentka z utkání Nymburku s USK - ilustrační foto

Momentka z utkání Nymburku s USK - ilustrační foto | foto: Radek Cihla, MAFRA

Nymburští basketbalisté zdolali USK, čtyři body má také Ostrava

• 0
Ani ve druhém zápase sezony basketbalisté Nymburku v domácí soutěži body neztratili. Úřadující čeští šampioni porazili ve 2. kole USK Praha 81:66.

Favorit sice v první čtvrtině dovolil soupeři získat desetibodový náskok (17:7) a první desetiminutovku prohrál o pět bodů, v úvodu druhé části ale osmibodovou šňůrou výsledek otočil a pak směřoval k očekávané výhře.

Středočeši drtili soupeře z dlouhé vzdálenosti a proměnili 13 trojek. Autorem čtyř z nich byl nejlepší střelec utkání Christos Taputos, letní posila z Řecka dala celkem 18 bodů. Nymburk měl i jasnou převahu pod oběma koši a v doskakování dominoval v poměru 47:31.

Na straně USK, který si po úvodní výhře nad Kolínem připsal první prohru, byl nejlepším střelcem s 16 body Michal Šotnar.

O zranění Jakuba Houšky zde

V sobotu se kvůli těžkému zranění děčínského basketbalisty Jakuba Houšky se nedohrál zápas v Pardubicích. Už ve třetí minutě duelu třicetiletý reprezentační pivot a kapitán hostujícího týmu upadl po pokusu o zakončení a zákroku domácího Coreyho Muirheada a po úderu hlavou o palubovku zůstal ležet v bezvědomí.

Po zásahu lékařů byl převezen do nemocnice, odkud později prostřednictvím klubu vzkázal, že je v relativním pořádku. Děčín tak stále čeká na první výsledek v nové sezoně, protože při lichém počtu týmů měl v prvním kole volno.

Dvě vítězství má vedle Nymburku na kontě ještě NH Ostrava, jež k výhře nad Prostějovem přidala sobotní triumf v Chomutově v poměru 89:79. Po druhé výhře sahal i ligový nováček z Jindřichova Hradce, ale v Kolíně ztratil v poslední čtvrtině třináctibodové vedení a prohrál 82:87.

Po úvodní porážce si v neděli spravili chuť basketbalisté Prostějova, kterým jen těsně unikla stobodová hranice a Ústí nad Labem deklasovali 99:60.

Mattoni liga mužů - 2. kolo

Nymburk - USK Praha 81:66 (21:26, 44:34, 62:49)
Nejvíce bodů:
Taputos 18, Benda a Pavkovič po 11 - Šotnar 16, Meno 15, Mareš 10. Rozhodčí: Macela, Vondráček, Baloun. Trestné hody: 18/10 - 27/17. Fauly: 23:18. Trojky: 13:3.

Chomutov - Ostrava 79:89 (30:17, 44:42, 66:63)
Bosák 25, Pecka 19, Glover 11 - Wilson a Číž po 15, Greene 14, Jurečka 13, Ames a Zbránek po 12. Rozhodčí: Lukeš, Galajda, Karásek. Trestné hody: 17/9 - 27/19. Fauly: 20:20. Trojky: 6:10.

Kolín - Jindřichův Hradec 87:82 (14:23, 35:43, 54:65)
Hubálek 21, Gonzalez 15, Zuzák a Machač po 12 - Tomanec 24, Zachrla 14, Pavlík 10. Rozhodčí: Kučera, Znamínko, Benda. Trestné hody: 41/21 - 20/16. Fauly: 21:33. Trojky: 10:10.

Svitavy - Opava 55:84 (15:21, 31:35, 44:60)
Deloach 15, Leško 9 - Blažek 18, Dokoupil 13, Šiřina a L. Tóth po 12. Rozhodčí: Paulík, Kapl, Nejezchleb. Trestné hody: 23/15 - 24/16. Fauly: 24:26. Trojky: 2:6.

Prostějov - Ústí nad Labem 99:60 (18:14, 45:30, 70:40)
Dufault 20, Pandula 15, Venta a Marko po 14, J. Bohačík 13 - Krakovič a Reese po 16, Nolen 13. Rozhodčí: Macela, Kurz, Holubek. Trestné hody: 17/11 - 23/15. Fauly: 23:18. Trojky: 8:5.