Basketbalistky USK slavily první triumf

• 4
Praha - Basketbalistky USK Praha v dnešním zápase Evropské ligy porazily belgický Namur 62:53 a dočkaly se první výhry v letošním ročníku soutěže. Vysokoškolačky tak uspěly v souboji týmů, které dosud prohrály všechna utkání, a udělaly důležitý krok k postupu do vyřazovacích bojů. Další euroligový zápas odehrají za týden proti ruské Samaře.

Pražanky měly Namuru co oplácet, protože právě belgický tým v minulé sezoně postoupil na jejich úkor ze základní skupiny. Začátek je naplnil optimismem, zaskočily soupeřky agresivní obranou a z rychlých brejků se dostaly do vedení. Pak ale hráčky USK nezakončily jednoduchý brejk a místo vedení 8:0 začalo trápení.

Namur se postupně na domácí tým, který se trápil hlavně v útočné fázi a měl nízkou úspěšnost střelby, bodově dotáhl. Ve 14. minutě šel po trojce Agabalovové dokonce poprvé do vedení. Nevyužil ale slabých chvil domácího družstva, které v některých fázích dlouho hledalo svoji tvář, a poločas skončil remízou 33:33.

Pak ale Pražanky soupeřkám odskočily, když především zlepšily hru v obraně. V útoku je podržela hlavně reprezentantka Markéta Mokrošová, která dala dvě důležité trojky. Celkově jich v utkání nasázela pět a se 17 body se stala nejlepší střelkyní. Právě po pátém úspěšném trojkovém pokusu Mokrošové vedl USK už 56:48, na zvrat Namur nenašel síly. Šesti body ještě v závěru uklidnila domácí hráčky Lichnerová, která nastoupila z lavičky.

Výsledky - skupina B:
USK Praha - Namur 62:53 (17:16, 33:33, 53:46)

Nejvíce bodů: Mokrošová 17, Volná 12, Burseová 8, Hartigová 7 - Parauová 12, Agabalaová 11, Herrscherová 10. Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Tatičová (Srb.). Fauly: 15:22. 5 chyb: Hartigová. Trestné hody: 15/11 - 13/4. Trojky: 5:5. Diváci: 700.

Pécs - Salamanka 65:57 (31:26).