Carmelo Anthony z New Yorku dává jeden ze svých košů v zápase s Atlantou.

Carmelo Anthony z New Yorku dává jeden ze svých košů v zápase s Atlantou. | foto: AP

Anthony nasázel 40 bodů a dovedl New York k desáté výhře v řadě

• 30
Především další střelecké galapředstavení Carmela Anthonyho, autora čtyřiceti bodů, pomohlo basketbalistům New Yorku k výhře 95:82 na půdě Atlanty.

Anthony už posedmé v sezoně pokořil čtyřicetibodovou hranici a tým Knicks slavil desáté vítězství v řadě. V dresu Atlanty nastřílel Kyle Korver 25 bodů, což je jeho letošní maximum.

Ještě deset minut před koncem Atlanta držela vyrovnaný stav 77:77, ale poté se hosté utrhli osmibodovou šňůrou. Anthony proměnil 17 z 27 střel z pole

Jan Veselý odehrál v dresu Washingtonu necelé čtyři minuty duelu v Torontu, v němž slavil výhru 88:78 domácí tým. Český reprezentant se bodového zápisu nedočkal.

Washington v Torontu promarnil patnáctibodový náskok z prvního poločasu. Ve třetí čtvrtině Wizards proměnili pouze čtyři z 21 střel z pole a tuto část prohráli 12:29. V poslední části už s výsledkem nic neudělali, a tak se nyní dělí s Torontem o desátou pozici ve Východní konferenci.

Basketbalisté Denveru porazili Utah 113:96. Jazzmani prohráli poprvé po pěti utkáních a osmou příčku v Západní konferenci museli přepustit Los Angeles Lakers. Nuggets o výhře rozhodli ve třetí čtvrtině, kterou začali šňůrou 10:1.

"Nerad pomáhám Lakers, ale na druhou stranu by teď oni mohli pomoct nám. Budou hrát s Memphisem a pak s Clippers," řekl trenér Denveru George Karl o porážce hlavního soupeře Lakers v boji o play off. Denver pro změnu na dálku bojuje s Memphisem a Los Angeles Clippers o třetí příčku v Západní konferenci.

Boston si výhrou 98:93 nad Detroitem zajistil postup do play off. Celtics vedl s 34 body Jeff Green. Za hosty zaznamenal Greg Monroe 24 bodů a 17 doskoků.