Vojtěch Hruban (vlevo) z Nymburka si kryje míč před Rafou Martínezem z Valencie. | foto: Vostárek Josef, ČTK

Nymburští se skautům z NBA neukázali, s ruským Ljubercy utrpěli debakl

• 0
Basketbalisté Nymburka ve VTB lize prohráli s Triumfem Ljubercy MO na vlastní palubovce jednoznačně 68:96 a ještě více si zkomplikovali boj o účast v play-off.

Po 12 zápasech mají na kontě pouhé čtyři výhry a na postupovou šestici ve skupině B ztrácejí dvě vítězství. Právě Ljubercy patří mezi hlavní konkurenty českého mistra.

"Za dlouhou dobu to byl nejhorší zápas, jaký jsme zahráli na domácím hřišti. Zejména v obraně jsme byli hodně špatní. Po středečním zápase s Valencií nám došly síly po prvních minutách a Triumf pak jistě kontroloval hru," zhodnotil zápas trenér Ronen Ginzburg. "Na tento zápas potřebujeme velmi rychle zapomenout a připravit se na středeční utkání Eurocupu s Rigou, kdy musíme hrát mnohem lépe," doplnil.

Nymburk s Ljubercy prohrál už první zápas v Rusku, a to dokonce rozdílem 37 bodů. Tehdy po vyrovnaném úvodu odpadl ve druhé čtvrtině. Tentokrát však nezachytil už samotný úvod a po čtyřech minutách prohrával o sedm bodů.

Ve druhé části pak přišel výpadek, kdy Nymburk čtyři minuty neskóroval a soupeř šňůrou 10:0 navýšil vedení už na 19 bodů. Od té chvíle bylo utkání rozhodnuté. Nymburku se povedlo snížit maximálně na 14 bodů a hosté si výhru v pohodě hlídali.

Na výkonu domácích se mohl podepsat i fakt, že je v hledišti sledovala hned pětice skautů z NBA, kteří se přijeli podívat zejména na pivota soupeře Karaseva. Ten zaznamenal 15 bodů. O bod více dal už jen jeho spoluhráč McKee.

Na straně domácích byl nejlepším střelcem se 13 body Hruban. Naymick s Bendou přidali po 12 bodech.

VTB liga basketbalistů - skupina B

ČEZ Basketball Nymburk - Ljubercy MO 68:96 (17:23, 29:48, 46:66)
Nejvíce bodů:
Hruban 13, Naymick a Benda po 12 - McKee 16, Karasev 15, Landry 14, Naimy 13, Kuzjakin 11. Fauly: 27:22. Trestné hody: 18/14 - 33/20. Trojky: 4:6.

9. Neptunas Klajpeda 12 1 11 929:1084 13
10. Minsk 2006 11 0 11 735:922 11