Basketbalistky USK Praha: zleva María Condeová, Alyssa Thomasová, Teja Oblaková...

Basketbalistky USK Praha: zleva María Condeová, Alyssa Thomasová, Teja Oblaková a Brionna Jonesová | foto: FIBA

Basketbalistky USK vyhrály druhé semifinále s KP Brno o 61 bodů

• 0
Basketbalistky USK Praha ovládly v semifinále play off suverénně i druhý zápas s KP Brno a jedno vítězství je dělí od postupu do ligového finále. Úřadující šampionky, které usilují o šestnáctý titul, na domácím hřišti vyhrály 107:46. Třetí utkání je na programu v pátek opět na Královce.

Pražanky v prvním poločase těžily z dobré obrany, ze které vyrážely do rychlých protiútoků. María Condeová nastřílela do přestávky 17 bodů, Tereza Vyoralová přidala 13 a USK poločas ovládl 56:25. Ve druhé půli hostujícím hráčkám, které nastoupily jen v osmi, docházely síly a rozdíl ve skóre narostl až na 61 bodů.

Nejlepší střelkyně zápasu Condeová nakonec zapsala double double za 24 bodů a 11 asistencí. Vyoralová nasbírala 19 bodů.

Basketbalová liga žen

Semifinále- 2. zápas:
USK Praha - KP Brno 107:46 (29:12, 56:25, 86:34)
Nejvíce bodů:
Condeová 24, Vyoralová 19, Stankovičová 15 - Fadrhonsová a Kucowská po 12, Kopecká a Malíková po 7. Stav série: 2:0.

O 5. až 8. místo - odvety:
Slavia Praha - Ostrava 83:58 (17:19, 43:31, 68:40)
Nejvíce bodů
: Bakajsová 20, Rokošová 15, Žílová 14 - E. Kubíčková 17, Svetlíková 14, A. Kubíčková 10. První zápas 67:67, Slavia bude hrát o 5. místo.

Chomutov - Slovanka MB 69:60 (12:16, 29:34, 53:47)
Vorlová 15, Kučerová a Kadlecová po 14 - Zeithammerová 13, Brejchová 12, Mervínská 11. První zápas 68:65, Chomutov bude hrát o 5. místo.

O 9. místo - 4. zápas:
Strakonice - Trutnov 64:76 (19:11, 30:32, 50:51)
: Rosecká 14, Vydrová 12, Jánská 11 - Hindráková 18, Finková a Králová po 14. Stav série: 2:2.