Argentina bude hrát finále

• 3
Indianopolis - Basketbalisté Argentiny udrželi svou neporazitelnost i v osmém utkání šampionátu a přes zranění své největší hvězdy Emanuela Ginobiliho dokázali v semifinálovém utkání přehrát Německo 86:80. Ginobili se zranil těsně před koncem prvního poločasu, ale jeho spoluhráči dokázali tuto ztrátu nahradit - především pak Alejandro Montecchia, který se stal hrdinou koncovky. Soupeř Argentinců ve finále vzejde ze souboje Jugoslávie - Nový Zéland. O semifinálovém utkání Jugoslávie - Nový Zéland čtěte zde, O třetí prohře Američanů v boji o 5.místo čtěte zde

Argentina - Německo 86:80

Necelých 5 minut před koncem prvního poločasu trefil Emanuel Ginobili trojku - bezprostředně poté se ale už svíjel bolestí u postranní čáry a musel být přenesen na lavičku. Ginobili od té chvíle už do hry nezasáhl a podle posledních zpráv má zraněný kotník, takže jeho start v zítřejším finále je nejistý.

Němci sehráli s favoritem naprosto vyrovnaný zápas a rozhodlo se až v koncovce, ve které se vyznamenal Alejandro Montecchia. Za stavu 80:78 zhruba 45 s před koncem doskočil neúspěšnou střelu Němce Demirela, driblinkem se zbavil těsné obrany Němců a přihrávkou přes půl hřiště našel zcela volného Wolkowiskiho, který skóroval. O něco později se Montecchio blýskl znovu - vypíchl Němcům přihrávku a po faulu s ledovým klidem proměnil 10 s před koncem dva trestné hody (84:78).

Po Ginobiliho zranění se Němci šňůrou 8:1 dostali do vedení a v poločase svítilo na tabuli 41:36 pro Německo. Argentinci však dokázali utkání otočit, i když do definitivního vedení šli až v poslední minutě zápasu. "Jako kouč musím říct, že tohle byl náš dosud nejtěžší zápas," řekl po zápase trenér Ruben Magnano. "Myslím, že jsme vyhráli spíš díky našemu velkému srdci než nějakou taktikou. Němci hráli opravdu skvěle. Myslím, že jsme prostě měli víc štěstí než oni."

Nejlepší střelci: Sconochini 18, Oberto 16, Montecchini 10 - Nowitzki 24 (11 doskoků), Okulaja 18, Demirel 17

o 9.místo:
Turecko - Rusko 91:86
Kutluay 20, Turcan 18 (20 doskoků!!), Okur 15, Erdenay 12, Turkoglu 11 - Z.Pašutin 22, Čikalkin a Karasev 11, Savrasenko a Panov 10

o 11.místo:
Angola - Čína   96:84
Gomez a Victoriano E. 17, Almeida 16, Lutonda 13, Victoriano A. 11 - Yao Ming 27 (15 doskoků), Liu Yudong 15, Li Nan 12

Argentinec Luis Scola blokuje střelu Němce Henrika Rodla v semifinále mistrovství světa.