Železný zvítězil, přesto byl zklamaný

• 4
Dubnica nad Váhom - Český oštěpař Jan Železný sice vyhrál mítink Atletický most 2004 v Dubnici nad Váhom, přesto byl zklamaný. Na Slovensku chtěl pokořit hranici osmdesáti metrů, ale hodil jen 79,55 metru. "Potřebuji na rozběh větší délku. Mrzí mě ale, že v análech budu mít kolem 79 metrů a já mohl hodit osmdesátku," řekl trojnásobný olympijský vítěz.

Jeho největší soupeř a stříbrný medailista z olympiády v Aténách Lotyš Vadim Vasilevskis poslal oštěp do vzdálenosti 77,89.

Osmatřicetiletý atlet připustil, že deváté místo na letošní olympiádě patří k jeho největším sportovním zklamáním.

Navzdory spekulacím o brzkém ukončení kariéry ale nevyloučil, že se v příštím roce objeví na světovém šampionátu ve Finsku.

Atletický most 2004 byl dvoudenní mezinárodní akcí - dubnickému závodu předcházel v sobotu mítink v Banské Bystrici.

Organizátoři zvolili osm mužských a tři ženské zlaté disciplíny.

Prémii 11.000 eur si mezi sebe rozdělilo devět vítězů obou mítinků a nechyběla mezi nimi ani česká trojskokanka Šárka Kašpárková. V sobotu skočila 14,07 metru a dnes jí stačilo k vítězství předvést 13,82.