Mestawut Fikirová se raduje z triumfu na Pařížském maratonu. | foto: Profimedia.cz

Etiopská nadvláda v Paříži. Maraton vyhráli Uma a debutantka Fikirová

• 0
Pařížský maraton po pěti letech opět ovládli v obou hlavních kategoriích vytrvalci z Etiopie. Mezi muži vyhrál Mulugeta Uma, v ženském závodě triumfovala při své maratonské premiéře Mestawut Fikirová.

Uma svůj čtvrtý maraton v kariéře dokončil v čase 2:05:33 a nechal za sebou Keňany Tituse Kipruta a pařížského vítěze a držitele rekordního času z roku 2021 Elishu Rotiche.

Zatímco Uma vyhrál s relativně pohodlným čtvrtminutovým náskokem, Fikirová v čase 2:20:45 porazila po souboji v cílové rovince krajanku Enat Tirusewovou o tři sekundy. Třetí místo obsadila s minutovým odstupem čtyřicetiletá Vivian Cheruiyotová z Keni. Bývalá olympijská šampionka a mistryně světa absolvovala první maraton od roku 2020, kdy nedokončila v Londýně.

Olympijský maraton se na odlišné trati poběží v Paříži 10. srpna.