Reportáž skončila 31. 5. 2022 19:45

Zlatá tretra Ostrava - atletický mítink

Atletické klání sleduje Daniel Czolko.

Český závodník

Skok vysoký, muži: Na výšce 2.20 m končí oba čeští závodníci - Jan Štefela i Marek Bahník

3000 m překážky, muži: V čele běží Etiopan Lamecha Girma, který bude útočit na čas okolo osmi minut.

Přehled výsledků

800 m, muži:

1. Emmanuel Wanyonyi (Keňa) - 1:44.15
2. Slimane Moula (Alžírsko) - 1:44.19 (PB)
3. Max Burgin (Velká Británie) - 1:44.53
...
11. Filip Sasínek (Česko) - 1:46.29
14. Filip Šnejdr (Česko) - 1:48.03

Skok daleký, muži: Soutěž dálkařů zahajuje Thobias Montler výkonem 7,81 m. Radek Juška skočil 7,60 m.

Oštěp, muži: První pokus Vítězslava Veselého doletěl do vzdálenosti 77.39 m, a vylepšuje si tak sezonní maximum.

Za malou chvíli odstartuje nejdelší běžecký závod dnešního programu - 3000 metrů s překážkami.

17. Diana Mezuliáníková (Česko) - 4:10.32

Skok vysoký, muži: V soutěži nadále bojují Jan Štefela i Marek Bahník. Aktuálně se skáče výška 2.20 m.

Právě odstartovala dvojice technických disciplín - oštěp a dálka mužů.

Skok o tyči, ženy:

1. Tina Šutejová (Slovinsko) - 4.65 m
2. Lene Onsrudová Retziusová (Norsko) - 4.65 m
3. Amálie Švábíková (Česko) - 4.60 m
4. Margot Chevrierová (Francie) - 4.50 m
5. Hanga Kleknerová (Maďarsko) - 4.40 m (PB)

800 m, muži: Vítězí Keňan Emmanuel Wanyoni, který v cílové rovince předběhl evropského juniorského rekordmana Maxe Burgina, Nijela Amose z Botswany i Alžířana Slimene Moulu.

800 m, muži: V půlce závodu je Filip Šnejdr na osmém místě. Tempo závodu zrychluje a vypadá to na těsný finiš.

Skok o tyči, ženy: Amálie Švábíková výšku 4.65 m nepřekonává a končí na třetím místě. Dále pokračují Šutejová i Onsrudová Retziusová, která vylepšila norský národní rekord.

1500 m, ženy: Etiopanky na prvních třech místech! Vyhrála Diribe Weltejiová. Kristiina Mäki skončila jedenáctá a Diana Mezuliáníková doběhla na sedmnáctém místě.

Skok vysoký, muži: Jan Štefela skáče čistě, naposledy pokořil výšku 2.15 m. Marek Bahník musel jednou opravovat výšku 2.10 m.

Skok o tyči, ženy: Slovinka Šutejová překonává na první pokus výšku 4.65 m. Amálie Švábíková bude muset posunout ještě svůj nový osobní rekord 4.60 m. V prvních dvou pokusech se jí to nepodařilo.

1500 m, ženy: Rychlý start závodu vyhovuje spíše Afričankám. V půlce už tempo pomalu opadá. Z českých závodnic si nejlépe vede Kristiina Mäki.

400 m, ženy:

1.Natalia Kaczmareková (Polsko) - 50.16 s (PB)
2. Candice McLeodová (Jamajka) - 50.38 s
3. Anna Kielbasinská (Polsko) - 50.38 s (PB)
4. Lieke Klaverová (Nizozemsko) - 50.90 s (PB)
5. Justyna Swietyová-Erseticová (Polsko) - 51.09 s
6. Fiordaliza Cofilová (Dominikánská republika) - 51.14 s
7. Lada Vondrová (Česko) - 52.03 s
8. Tereza Petržilková (Česko) - 52.77 s (PB)

Skok vysoký, muži: Z Čechů se představí Jan Štefela a Marek Bahník. Největším favoritem je Ital Gianmarco Tamberi.

400 m, ženy: Strhující finiš nabídl běh na 400 metrů. Ve finiši se na první místo dostala Natalia Kaczmareková. Vondrová doběhla sedmá, Petržilková končí osmá v novém osobním rekordu 52,77 s.