MS V ATLETICE, 7. DEN
Podrobné výsledky nejen českých sportovců naleznete v sekci Program a výsledky.
Dnešní online přenos končí. Děkujeme, že jste dnešní atletické dění v Pekingu sledovali právě s námi. Na shledanou.
 • Adam Sebastian Helcelet nad laťkou na MS v Pekingu.

  Adam Sebastian Helcelet nad laťkou na MS v Pekingu. / Autor: AP

Český reprezentant Během odpoledního programu 7. soutěžního dne Mistrovství světa v atletice 2015 jsme viděli představení dvou českých reprezentantů. Desetibojař Adam Sebastian Helcelet dnes odpoledne absolvoval výšku a běh na 400 m a má za sebou pět disciplín z deseti, ve kterých nasbíral 4202 bodů. Patří mu průběžné 14. místo. Barbora Špotáková se kvalifikovala do finále oštěpařek hned svým druhým pokusem, který měřil 60,62 metrů.
Zlato sice poputuje mimo Evropu, ale dnešní úspěch Rolederové a Talajové znamená, že evropské překážkářské škole by se mohlo blýskat na lepší časy.
Přehled výsledků Danielle Williamsová potvrdila svou formu a vítězí v čase 12,57 s! Na stříbrné pozici překvapivě končí Němka Cindy Rolederová (12,59) a pro bronz si doběhla Alina Talajová z Běloruska (12,66). Bez medaile tedy končí například favoritky Rollinsová nebo Porterová.
Ve finále 110 m př. žen uvidíme například sestry Williamsovy z Jamajky, Američanku Nelvisovou nebo třeba Britku Porterovou. Nejlepší čas měla v semifinále Danielle Williamsová (12,58).
Před závěrečným finále 100 m překážek žen se ještě podíváme na vyhlášení nejlepších trojskokanů. Tuto disciplínu ovládl Američan Christian Taylor, který právě z rukou pořadatelů přebírá zlatou medaili.
Rus Sergej Šubenkov zaběhl 110 m překážek ve famózním čase 12,98 s, což je také ruský národní rekord. Zároveň se jedná o první zlatou medaili Ruska na tomto mistrovství světa! Druhý skončil Hansle Parchment z Jamajky s časem 13,03 a bronzový doběhl Aries Merrit z USA s časem 13,04.
Vítězí Sergej Šubenkov a bylo to hodně rychlé! Počkejme si na výsledný čas.
Je tu další finále! Tentokrát se o medaile poperou překážkáři na trati dlouhé 110 m.
Do finále oštěpařek se právě kvalifikovala Linda Stahlová z Německa hodem dlouhým 63,52 m.
 • Tianna Bartolettaová ovládla na MS v Pekingu soutěž dálkařek.

  Tianna Bartolettaová ovládla na MS v Pekingu soutěž dálkařek. / Autor: Reuters

Přehled výsledků Dobojováno je také v ženské dálce. Američanka Tianna Bertolettová posledním pokusem dolétla do vzdálenosti 714 cm, což jí zaručilo zlatou medaili! Druhá končí na letošním mistrovství Shara Proctorová z Velké Británie, bronz bere Ivana Španovičová ze Srbska. Na Kanaďanku Netteyovou se nakonec nedostalo.
 • Nejrychlejší na dvoustovce byla Dafne Schippersová (vlevo).

  Nejrychlejší na dvoustovce byla Dafne Schippersová (vlevo). / Autor: Reuters

Přehled výsledků Ale vítězí díky výbornému výkonu ve finiši Dafne Schippersová! Nizozemka zaběhla 200 m za 21,63 s, což je třetí nejlepší čas historie a nový rekord šampionátu. Stříbro bere Jamajčanka Elaine Thompsonová (21,66), bronz její krajanka Veronica Campbellová-Brownová (21,97).
Probíhá představování závodnic, které poběží finále běhu na 200 m. Jednou z favoritek je určitě Veronica Campbellová-Brownová.
Český reprezentant POSTUP DO FINÁLE. Druhý hod Barboře Špotákové vyšel náramně a zajistil české oštěpařce účast ve finále! Rozhodčí jí naměřili vzdálenost 65 metrů a 2 centimetry.
Pokračuje souboj dálkařek. Na první místo se posunula Proctorová výkonem 707 cm, druhá je nová srbská rekordmanka Španovičová.
Český reprezentant Adam Sebastian Helcelet je po skončení dnešních desetibojařských disciplín s 4 202 body na 14. místě.
Český reprezentant Barbora Špotáková má za sebou svůj první pokus. Její oštěp dolétl do vzdálenosti 60,62 m, což ji ale řadí na průběžné 17. místo. Věřme, že se jedná pouze o pozdrav pekingským tribunám.
Rekord Ashtona Eatona na čtyřstovce desetibojařů
28.srpna 2015 v 14:49, příspěvek archivován: 28.srpna 2015 v 15:09

Ashton Eaton's 45.00 in the 400m, fastest ever in a decathlon, would have made the Olympic 400m final in 2004. pic.twitter.com/axrqbRewpz

Ashton Eaton vítězí famózním časem 45,00 s! Jedná se o nejrychlejší čtvrtku desetibojařů v historii!
Čtvrtý rozběh desetibojařů čeká v blocích na výstřel. Jak zaběhne 400 m lídr Eaton?
 • Barbora Špotáková laškuje na tréninku.

  Barbora Špotáková laškuje na tréninku. / Autor: ČTK

Český reprezentant Začala druhá část kvalifikace oštěpařek, ve které se budeme těšit na výkon Barbory Špotákové. Česká závodnice přijde na řadu jako poslední.
Vítězem se stal podle očekávání Bourrada s časem 47,60, což je zatím nejlepší výkon ze tří dokončených rozběhů. Druhý dobíhá Dos Santos.
Největším favoritem je Larbi Bourrada z Alžírska.
Opět se vracíme k desetiboji, kde byl zahájen poslední rozběh na 400 m.
Pokračuje souboj dálkařek. První je stále Srbka, ale na druhé místo se posunula Bartolettová z USA před Kanaďanku Netteyovou.
A Freimuth také vítězí! Jako druhý doběhl Rus Škureněv.
Je tu druhý rozběh desetibojařů na čtvrtce. Skvěle vystartoval a běží Němec Freimuth.
Rychlý pohled do sektoru dálkařek. Bartolettová z USA skáče 695 cm a svadí souboj se srbkou Španovičovou, která překonala hranici 7 metrů.
Český reprezentant Český desetibojař vítězí v čase 49,66 sekund! Do tabulky si připíše 830 bodů, celkem jich tedy bude mít po této disciplíně na kontě 4202.
Český reprezentant Helcet běží výborně a je na průběžném prvním místě!
Závodníci už jsou zakleknutí v blocích a čekají na výstřel.
Český reprezentant Za pár minut by měl odstartovat závod desetibojařů na 400 m, ve kterém se představí také český reprezentant Adam Sebastian Helcelet, a to hned v první rozběhu!
Chystá se vyhlášení ženské chůze na 20 km, která proběhla v dopoledním programu. Bronzovou medaili převezme Lyudmyla Oljanovská z Ukrajiny, střibrnou Číňanka Siou-č' Luová a zlato si z Pekingu odveze rovněž čínská závodnice Chung Liuová.
Ovšem v cílové rovince skvěle zafinišoval Manangoi a vítězí! Druhý končí Makhloufi z Alžírska, třetí Iguider z Maroka.

Najdete na iDNES.cz