Verešová: Čekala jsem, že se změní

  14:35aktualizováno  14:35
Ještě na konci srpna tvrdila třiadvacetiletá Andrea Verešová, přítelkyně nejslavnějšího českého hokejisty, že se mají s Jágrem pořád rádi. O pár dní později už se ale o jejich rozchodu otevřeně spekulovalo. Až nyní konečně modelka ze Slovenska pro televizi Joj otevřeně přiznala: "Dohodli jsme se, že to nemá cenu. Tak jsme se raději rozešli."

Opravdu jste se rozešli?
Ano, až teď je to pravda.

A přesto působíte vyrovnaně...
Samozřejmě, že jsem v pohodě. Jak jinak bych se cítila? Rozchodem se přece svět nezboří.

Proč jste se rozešli?
Došla mi trpělivost. Rozchod je nelepším řešením, kompromisem pro obě strany. Lepší, než kdyby se něco mělo uměle natahovat a než bychom se navzájem trápili ve vztahu, který nemá perspektivu.

Nestojí náhodou za rozchodem bývalý jezdec formule 1 Eddie Irvine, s nímž jste se nedávno setkali na Velké ceně Maďarska?
Proboha ne. Žádný Eddie. Mezi mnou a Jaromírem se hromadily různé problémy. Jsme každý úplně jiný. Už jsme si nerozuměli. Samozřejmě nás spojovalo hodně pěkných chvil. Měli jsme se a máme se dál rádi, jsme kamarádi. Prostě jsme po třech letech přišli na to, že právě neshody a hádky začínají převládat. Rozchod jsme oddalovali. Byla jsem stále přesvědčená, že bychom spoustu věcí mohli vyřešit. Nepřipouštěla jsem si, že by náš vztah mohly poškodit nejrůznější spekulace a výmysly v tisku.

Když jsem ale poctivě zvážila všechna pro a proti, přišla jsem na to, že mi Jaromír nemůže dát to, co bych od svého partnera očekávala: především aby mi byl pevnou oporou, kamarádem a láskou, která by se o mě starala a občas se také přizpůsobila mým potřebám. Jaromír toho schopen nebyl. Má jen svou kariéru, svůj hokej. Je zvyklý žit sám pro sebe, i když na druhou stranu není sám za sebe zodpovědný.

Vždycky se o něj starala máma. Rodiče na něj mají vliv možná větší, než je pro třicetiletého muže zdravé. Je proto logické, že když do vztahu dvou lidí stále zasahuje někdo třetí, vyvstanou dříve nebo později problémy. Snažila jsem se být tolerantní, respektovat rodinu partnera a vážit si jí, navíc, když jde o rodinu tak dobrého a šikovného člověka, jakým je Jaromír.

Jaromír se v poslední době nějak výrazně změnil?
Ne, vůbec se nezměnil. To mně se konečně otevřely oči. Začala jsem o nás uvažovat racionálněji, přestala jsem doufat, že se konečně něco změní. Stále jsem čekala, že Jaromír bude jiný, že mě začně konečně respektovat, tolerovat moje potřeby, pocity a zájmy. 

Často se spekulovalo i o tom, že se hádáte kvůli penězům. Jaromír patří mezi nejbohatší lidi na světě. Nemohl být i v tom problém?
Sama sebe nepovažuji za chudé děvčátko. Vždycky jsem se snažila - dokonce jsem musela - být finančně nezávislá. Dokázala jsem se postarat sama o sebe. Rozhodně nepatřím k dívkám, které jsou závislé na tom, co jim chlap dá. Nejsem ale ani kariéristka. Stačí, když si vydělám na klidný život. Potřebuji vyrovnaný vztah, spokojené zázemí. To by mě naplňovalo štěstím a energií pro práci v modelingu a pro studia. Náš vztah opravdu nebyl o penězích. Jestli si někdo myslí, že si z něj odnáším vily nebo auta, zklamu ho. Odcházím úplně čistá, stejně jako Jaromír. Jestli si v budoucnu jednou najdu nějakého skromnějšího partnera, věřím, že si na mě najde víc času.

Budete Jaromírovi dál fandit v jeho hokejové kariéře?
Věřím, že zůstaneme kamarádi. Vždycky jsem ho obdivovala za to, co dokázal. Obdivuji úspešné lidi, protože je za nimi vždy hodně práce, námahy. Možná právě proto už nedokázal víc dávat do našeho vztahu.

Jaromíra Jágra doprovázela kočárem na galavečer přítelkyně Andrea Verešová

Slovenská modelka Andrea Verešová a hokejista Jaromír Jágr na slavností benefici osobností světa sportu ve Smetanově sále Obecního domu v Praze.

Autor:

Nejčtenější

Soud vyhověl Plekancovi. Vondráčková má manželovi odevzdat pasy dětí

Tomáš Plekanec (26. 11. 2018)

Soud v Kanadě rozhodl, že hokejistovi Tomáši Plekancovi (36) vydá pasy jeho synů, šestiletého Matyáše a tříletého...

Vypadají na třicet, ale mají po padesátce. Producent hodnotí herečky

Kateřina Brožová

Herečky mnohdy nevypadají na svůj věk. A neplatí to jen o těch světových. Za jejich krásou jsou rady výživového...

Původně jsem šla na konkurz na Dášu, prozradila Romana ze seriálu Most!

Zdeněk Godla, Michal Isteník, Dominika Býmová a Cyril Drozda v seriálu Most!...

Dominika Býmová (31) je jednou z hvězd seriálu Most!. Herečka prozradila, že nejdřív šla na konkurz na jinou postavu....

Stát se matkou pro mě bude velká výzva, říká Taťána Gregor Brzobohatá

Taťána Gregor Brzobohatá na tiskové konferenci nadace Krása pomoci a AEGON...

Taťána Gregor Brzobohatá (31) je dosud jedinou Češkou s titulem Miss World. Ten získala topmodelka již v osmnácti...

Nechápala jsem, že mě lidé obviňují, říká Rytmusova snoubenka Alagič

Jasmina Alagič (Party finalistů SuperStar, Fashion klub Kotva, 9. 5. 2018)

Jasmina Alagič (29) našla podle svých slov v Rytmusovi (42) ideálního partnera. Přestože jejich vztahu nikdo nevěřil,...

Další z rubriky

Soukup se stal potřetí otcem. Syn dostal jméno František Osvald

František Soukup

Muzikant František Soukup (35) z rozpadlé kapely Nightwork a syn skladatele Ondřeje Soukupa (67) a textařky Gabriely...

David Kraus: Byli jsme zasnoubení, Strýcová je největší omyl mého života

Tenistka Barbora Strýcová (vpravo) a její partner hudebník David Kraus na...

Hudebník David Kraus (38) se na Facebooku rozpovídal o své bývalé přítelkyni, tenistce Barboře Strýcové (32)....

Spaceyho vyšetřuje policie kvůli dalšímu sexuálnímu obtěžování

Kevin Spacey (Beverly Hills, 27. dubna 2015)

Okresní státní zástupce z Los Angeles prověřuje další obvinění proti Kevinu Spaceymu (59) v souvislosti se sexuálním...

Najdete na iDNES.cz