Těhotnou přítelkyni majitele Chelsea ochrání šamani

  14:57aktualizováno  14:57
Ruský miliardář a majitel fotbalového klubu Chelsea Roman Abramovič si už zřejmě nemusí dělat žádné starosti s těhotenstvím své přítelkyně Darjy Žukovové. Do péče si ji chtějí vzít šamani z Čukotky, kde jeden z nejbohatších Rusů býval gubernátorem.

Chelsea - Blackburn: majitel Chelsea Roman Abramovič | foto: Reuters

"Pravda, samo bříško budoucí maminky při obřadu chybělo a nalézalo se tisíce kilometrů daleko," píše list Moskovskij komsomolec s tím, že domorodci chtějí zbavit nastávající maminku zlých sil.

Podle specialistů to však prý nijak nevadí. "V daném případě se šamani obraceli na ženské duchy, protože je to první těhotenství mladé ženy," objasnil badatel sibiřského folklóru Dmitrij Vojevodin, původní profesí prý také šaman.

Roman Abramovič s přítelkyní Dariou Žukovovou

Roman Abramovič s přítelkyní Dariou Žukovovou

Darja Žukovová, která se před dvěma lety zřejmě stala příčinou miliardářova rozvodu s chotí Irinou, odškodněnou po patnáctiletém svazku a pěti potomcích prý sumou 300 milionů dolarů, tedy v přepočtu zhruba pět miliard korun, je nyní v sedmém měsíci těhotenství.

Při nedávném zahájení umělecké výstavy v Moskvě se nejvíce fotografovaným artefakem stala sama Žukovová, nyní šéfka galérie, jejíž těsná róba podle tisku prozrazovala "více než jakákoliv oficiální prohlášení". Noviny se pozastavovaly nad tím, na jak vysoké podpatky si někdejší modelka ve svém stavu troufla.

Na Čukotce se šamani kvůli Žukovové sešli už dvakrát a zřejmě nikoli naposledy. První zaříkávání následovalo hned poté, co se doslechli, že otěhotněla. Podle Vojevodina jsou starosti plně na místě, protože žena v jiném stavu je velice zranitelná a posednutí zlými duchy ji prý hrozí od početí až do porodu. Teď je exgubernátorova přítelkyně pod spolehlivou ochranou, ale těsně před a po porodu by se šamani měli k opakovaným obřadům raději zase sejít.

Roman Abramovič na Čukotce

Roman Abramovič na Čukotce

"Čukotští šamani patří mezi vůbec nejmocnější. Místní lidé si jich velice považují a žádají je o pomoc jedině v krajních situacích. O Darju se netřeba bát. Když o ni pečují čukotští šamani, vše s ní i s budoucím potomkem Abramoviče bude v pořádku," ujistil specialista.

Na Sibiři se šamani jako prostředníci mezi pozemšťany a světem duchů těší veliké úctě. Té se na Čukotce zjevně těší i Abramovič, který za sedm let svého spravování jedné z nejchudších a nejodlehlejších částí Ruska investoval v oblasti na 2,5 miliardy dolarů. Chov sobů zažil renesanci a příjmy na Čukotce vzrostly oproti konci 90. let na pětinásobek. Loni se však Abramovič funkce gubernátora vzdal a stal se předsedou místního sněmu.

Abramovičovo jmění se před vypuknutím ekonomické krize odhadovalo na až 23 miliard dolarů, ale od loňska prý přišel nejméně o dvě pětiny svého jmění.

Autoři: ,

Nejčtenější

Tereza Voříšková se vdala, její nové příjmení je Ramba

Tereza Voříšková a Matyáš Ramba (Karlovy Vary, 29. června 2018)

Těhotná herečka Tereza Voříšková (30) se na Instagramu pochlubila, že se vdala za svého přítele, tanečníka Matyáše...

Tomáši Řepkovi výrazně zkrátili trest. Ještě letos by mohl být doma

Tomáš Řepka

Fotbalista Tomáš Řepka (45) má šanci, že se dostane na svobodu mnohem dřív než za dva a půl roku. Ještě před nástupem...

Prokuratura stáhla obvinění Kevina Spaceyho ze sexuálního obtěžování

Herec Kevin Spacey u soudu (7. ledna 2019)

Americká prokuratura zbavila herce Kevina Spaceho obvinění ze sexuálního obtěžování. Toho se měl podle obžaloby...

Gott dokázal elegantně spolupracovat i s minulým režimem, říká Fanánek

Lou Fanánek Hagen na křtu CD skupiny Tři sestry Fernet Underground (22. 5. 2015)

I když je kapela Lou Fanánka Hagena (53) tvorbě Karla Gotta (79) vzdálená, mistr má ve Fanánkovi obdivovatele. „V 80....

Oldřich Kaiser prodělal infarkt. Skončil na jednotce intenzivní péče

Oldřich Kaiser (1. března 2017)

Herec Oldřich Kaiser (64) skončil po prodělaném infarktu myokardu na jednotce intenzivní péče v jedné z pražských...

Další z rubriky

Jiří Langmajer a Adéla Gondíková jsou manželé. Po svatbě byl koncert

Adéla Gondíková a Jiří Langmajer (Karlovy Vary, 5. července 2019)

Jiří Langmajer (53) a Adéla Gondíková (45) se vzali. Svatba byla v rodinném prostředí sportovního areálu v Kostelci u...

Tereza Voříšková se vdala, její nové příjmení je Ramba

Tereza Voříšková a Matyáš Ramba (Karlovy Vary, 29. června 2018)

Těhotná herečka Tereza Voříšková (30) se na Instagramu pochlubila, že se vdala za svého přítele, tanečníka Matyáše...

Lituji, že jsem nikdy neměla vlastní děti, přiznala Susan Boyle

Susan Boyle (Londýn, 1. června 2019)

Susan Boyle (58) prozradila, že když bude pomalu končit se zpěvem, ráda by se starala o děti. Zpěvačka lituje, že nikdy...

Advantage Consulting, s.r.o.
VEDOUCÍ SVÁŘEČŮ

Advantage Consulting, s.r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat: 37 000 - 42 000 Kč

Najdete na iDNES.cz