LÁSKA POD LUPOU: Píše něžné SMS, i když vedle něj spím, říká Rottrová

  0:07aktualizováno  0:07
Už více než osm let žije dvaasedmdesátiletá zpěvačka Marie Rottrová po boku Milana Říhy, s nímž prožívá jednu velkou romantiku. Jinak se o jejich soužití mluvit nedá. Oba se nyní těší na zpěvaččino mimořádné vánoční turné, které startuje v pondělí. V Lásce pod lupou odhalili, jak se znají.

make-up: Monika Navrátilová | styling: Martin Gruntorád / Dušní 3, Onvi & Onavi, Dům Módy, Leiser, WEEKEND Max Mara, Swarovski, Arkády MIRROR, 5.Avenue | fotografováno v Boscolo Prague | foto: Lenka Hatašová, iDNES.cz

MÍSTO A DOBA PRVNÍHO SETKÁNÍ
Marie: Bylo to na podzim v roce 2004, kdy mě navštívil společně s textařkou Jiřinou Fikejzovou a tenkrát ještě svojí ženou.

Milan: Osobně jsme se poprvé setkali na návštěvě u Marie v Kolovratech koncem roku 2004, seznámila nás Mariina dlouholetá kamarádka Jiřina Fikejzová, která pro Marii napsala celou řadu skvělých textů. Přišli jsme s mojí tehdejší ženou Lídou a já si na toto setkání vzpomínám jako na příjemný čas v dámské společnosti s velmi milou a pozornou hostitelkou, která ten večer uvařila výbornou večeři. Pravda ovšem je, že já jsem se s Marií seznámil už mnoho let předtím, když jsem jako teenager začal poslouchat její písničky. V šedi českého popu začátku 70. let pro mě byla "zjevením", zpívala živelně i dojemně, fantasticky ve výškách, za sebou měla skvěle šlapající Flamingo s vynikající dechovou sekcí. Ta muzika mě nikdy nepřestane bavit.

LÁSKA POD LUPOU: Marie Rottrová a Milan Říha

ČÍM MĚ OKOUZLIL/A
Marie: Při prvním setkání mě neokouzlil, protože se celkem úspěšně maskoval velkým nakrouceným knírem. Považovala jsem to setkání za formální, jednorázovou návštěvu, ale potěšilo mě, že sleduje moji pěveckou kariéru a je mým dlouholetým fanouškem.

Milan: Jako fanouška mne okouzlila písničkami, ale nejvíce hlasem a projevem, tím, jak zpívala a dodnes zpívá. To se těžko vyjadřuje slovy, člověk to prostě cítí, je to velká síla. Jako muže mne okouzlila krásou a noblesou, citem pro uměřenost, neokázalostí. Jako partnera mě nepřestává okouzlovat láskyplností a laskavostí, skromností a pokorou, pozitivním přístupem k životu a světu. Tím vším mě velmi inspiruje.

ČÍM MNE VŽDY DOSTANE
Marie: Umí dávat najevo lásku. Vždycky mě dostane něžnými esemeskami, které mi napíše třeba i doma, když už spím a on něco dělá. A také kytkami a drobnými dárky.

Milan: Vždycky mě dostane když zpívá "Ten vůz už jel", ta písnička se mi odjakživa moc líbí. Dostane mě i tehdy, když se vracím domů z cest a ona na mě čeká v příletové hale. To mám moc rád. A úplně vždycky mě dostane, když velmi výjimečně utrousí sprosté slovo. To miluju!

NA CO NIKDY NEZAPOMENU
Marie: Máme hodně pěkných společných zážitků. Ale ten první a možná zásadní byl, když dlouho po prvním setkání přijel na můj koncert do Ostravy hladce oholený. Možná intuitivně vytušil, že se mi tím trefí do vkusu. A udělal správnou věc.

Milan: Nikdy nezapomenu na Mariin ostravský koncert na podzim 2005 a na zpáteční cestu domů. Z Ostravy jsme jeli každý zvlášť a vyměnili jsme si pár esemesek… Lístek z toho koncertu mám schovaný na památku.

Fotogalerie

CO NÁS NEJVÍCE SPOJUJE
Marie: Jsme si hodně blízcí, spojuje nás láska, vzájemný respekt a také to, že jsme oba rodinné typy. Nemusíme moc chodit do společnosti, rádi trávíme čas doma.

Milan: Nejvíc nás spojuje láska.

KDY SE DOSTAVUJE ŽÁRLIVOST
Marie: Nejsem žárlivý člověk, věřím, že je náš vztah autentický a pevný. Kdybych zjistila, že tomu tak není, cítila bych velké zklamání.

Milan: Kdybych byl žárlivý, měl bych myslím jako partner Marie Rottrové dosti těžký život. Já ale naštěstí příliš žárlivý nejsem a myslím, že ani Marie nemá důvod žárlit na mě. Když se dva milují, není co řešit.

KDY MĚ NEJVÍCE PŘEKVAPIL/A
Marie: Těch překvapení bylo hodně a já nevím, které bylo největší. Ale ano, byl to zásnubní prsten k mým narozeninám, to jsem nečekala.

Milan: Když se mnou vyrazila do Afriky na safari. Jela se mnou, i když se jí nejdřív moc nechtělo. Měla z Afriky trošku obavy. Nakonec mi ale řekla, že to byla nejkrásnější dovolená v jejím životě a já jsem šťastný, že to tak cítí.

ZLOZVYKY, KTERÉ TAKTNĚ PŘECHÁZÍM
Marie: Jsou to banální věci, drobnosti, já se v tu chvíli podívám do sebe a říkám si, že mám také chyby, které ho kupodivu nechávají v klidu. Umíme žít spolu se všemi chybami, které máme, a to mě baví.

Milan: Nikdo není dokonalý, ale v Mariině případě se jedná o takové drobnosti, že vůbec nestojí za zmínku.

LÁSKA POD LUPOU: Marie Rottrová a Milan Říha

KDE A JAK NÁS VIDÍM ZA PÁR LET
Marie: Říká se, že když chceš pobavit boha, tak mu předlož své plány. Já žiju přítomností a vím, že když má být vztah trvale dobrý a pěkný, musí se na něm pracovat a pořád si to připomínat. Není to těžké, když se mají lidi rádi.

Milan: Vidím nás jako dva lidi, kteří jsou spolu stále šťastní a vděční za to, že se v životě potkali. Protože k sobě prostě patříme.

ČÍM TEĎ NEJVÍC ŽIJE
Marie: Zrovna teď se připravuje na roli dědečka a pomáhá, jak jenom může. Svému synovi a jeho partnerce je k ruce při budování jejich společného rodinného hnízda.

Milan: Marie teď určitě nejvíc žije svými nastávajícími vánočními koncerty a pečlivou přípravou na ně. Mám možnost se denně přesvědčovat, jak moc pracuje a jak jí záleží na tom, aby potěšila všechny své příznivce. I já se už moc těším a držím Marii palce, aby i ona měla z vánočního turné radost.

VZKAZ MÉ LÁSCE
Marie: Miloušku, jenom zůstaň takový, jaký jsi. Mám Tě ráda.

Milan: Maruško, Ty a já, my jsme dva!

Nejčtenější

Manžel žil tajný život s několika dalšími ženami, přiznala Houdová

Helena Houdová, Miss ČR z roku 1999, žije v Americe, má tři děti a je velkou...

Modelka a bývalá miss Helena Houdová (39) se po rozvodu s manželem Omarem Amanatem (46) odstěhovala se svými třemi...

Až mi bude lékař nutit léky, abych přežil, vyhledám jiného, říká Dušek

Herec Jaroslav Dušek

Jaroslav Dušek (57) má svůj svět. Alternativní, pro někoho možná podivínský. „Od roku 1991, kdy jsem poprvé šel přes...

Pravda vyjde najevo a my nebudeme za bestie, říká Šafářová o vztahu

Na utkání se Spartou nechyběla ani tenistka Lucie Šafářová, fanynka Komety Brno...

Tenistka Lucie Šafářová (31) promluvila o vztahu s Tomášem Plekancem (36). Hokejista, který se rozvádí se zpěvačkou...

Karel Gott zrušil velkolepý koncert ke svým 80. narozeninám

Karel Gott a jeho manželka Ivana Gottová

Kvůli doporučení lékařů si fanoušci bohužel musí vymazat v kalendáři jeden z nejočekávanějších koncertů letošního roku....

Přiznávám, že jsem pila hodně, říká Dagmar Patrasová k autonehodě

Dagmar Patrasová na oslavě 80. narozenin Jiřího Krampola (12. 6. 2018,...

Dagmar Patrasová (62) měla na druhý svátek vánoční autonehodu nedaleko svého bydliště na Vinohradech. Policisté jí...

Další z rubriky

Spaceyho vyšetřuje policie kvůli dalšímu sexuálnímu obtěžování

Kevin Spacey (Beverly Hills, 27. dubna 2015)

Okresní státní zástupce z Los Angeles prověřuje další obvinění proti Kevinu Spaceymu (59) v souvislosti se sexuálním...

Harris: Když mi bylo patnáct, Whoopi Goldbergová mi nabídla sex

Moderátorem 87. ročníku udílení Oscarů byl herec Neil Patrick Harris (22. února...

Herci Neil Patrick Harris (45) a Whoopi Goldbergová (62) se v roce 1988 potkali při natáčení filmu Klářino srdce....

Uplynul rok od MeToo, Schwarzenegger se omluvil za sexistické chování

Arnold Schwarzenegger (15. října 2013)

Herec Arnold Schwarzenegger (71) přesně po roce od vypuknutí aféry Me Too přispěchal s omluvou za své chování vůči...

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

Najdete na iDNES.cz