Nova chystá bondovky a soutěže

  12:46aktualizováno  12:46
Roztančené léto Novy patřilo reprízám, od září se tu bude tančit dál, ale prý dynamičtěji. "Máme tři nové pořady a začínáme s oslavami desátých narozenin Novy, jež vyvrcholí v únoru," řekla výkonná ředitelka společnosti CET 21 Libuše Šmuclerová. Více než třetinu podzimního programu tvoří premiéry. Oslavy se mají každý měsíc točit kolem jedné programové události.
Podívejte se do fotogalerie na nové tváře Novy.

V září jí bude pořad Ne-e vzešlý z dílny parodického Tele tele. Veronika Žilková a Josef Carda coby moderátoři si budou utahovat z udílení cen Novy zvaných Anno.

Říjnovým oslavám vtiskne ráz nové vydání IQ testu, jenž tentokrát vyzkouší paměť národa, listopadové oslavy se zase inspirují erotikou.

"A dál? To je překvapení," tají Šmuclerová. Naopak "odtajněny" už jsou tři nové cykly, které Nova začne vysílat od září.

Skutečnou, dokonce světovou novinkou je však jen jeden z nich, soutěž Pálí vám to?, jejíž princip viděli lidé z Novy na festivalu v Montreaux a kterou pak do nynější podoby vyvinuli se zahraničním majitelem licence.

 "Jde o soutěž založenou na hádání slov, kde si hráči dokupují písmena. Vysílat ji budeme každý den vpodvečer, uvádí ji Zdeněk Podhůrský," dodal náměstek pro program Pavel Zuna.

 Druhá novinka není klasickým pořadem, navazuje spíše na různé sázkové hry. Jmenuje se T-Mobile renta, vysílat se má v neděli před Televizními novinami a na rozdíl od běžných výher si "rentiér" kromě částky vylosuje i dobu, po kterou ji bude dostávat. "Od téhle osmiminutovky si slibujeme znovuprobuzení hráčské vášně," dodal Zuna.

 Třetí "nový" pořad je jen pozměněnou verzí bývalé talk show Vladimíra Železného Volejte řediteli. Pod názvem Volejte Novu zachová čas vysílání - sobotní poledne, zato v roli moderátora se tváře Novy vystřídají. "Tak bude pořad jednou více zábavný, jindy publicistický. A nezevšední," věří Pavel Zuna, jemuž coby moderátorovi připadne slavnostní výkop.

Zcela překvapivý, pro Novu netypický zábavný týdeník s údajně ještě překvapivějším průvodcem ohlašuje Zuna až na říjen, více o něm zatím neprozradil. Rovněž podzimní novinka Superprogram ještě tají podrobnosti, nepůjde však o televizní pořad, nýbrž o spotřebitelskou hru pořádanou s dalšími firmami.

 Pestřeji vypadá zahraniční nabídka. Petr Chajda z Produkční 2000 slíbil celou sérii filmů s Jamesem Bondem, seriály, trilogii o Indiana Jonesovi a kromě hvězdných hitů i pondělní Kino pro mládež. "Nakoupíme i české filmy, ale nikoli masově. Nadužíváním přestávají zabírat, už neplatí, že každý český film automaticky zaručuje úspěch," tvrdí Šmuclerová.

Tři nové tváře...

Leoš Mareš (27 let)
 Nový průvodce hudebního pořadu Eso. Známý zpěvák, bavič a rozhlasový moderátor přezdívaný Pán kožichů ohlásil, že chce do hitparády Novy vnést více humoru a informací o populární hudbě. Předchozí moderátorka Esa Gabriela (Rebeka) Partyšová zůstává tváří Novy i nadále - bude působit ve společenském magazínu Prásk!

Zuzana Belohorcová (27 let)
Nová moderátorka erotické show Peříčko. Pochází ze Slovenska, kde uváděla podobně zaměřený pořad Láskanie na Markíze. Také v Peříčku, které má být "méně přímočaré, a tudíž více sexy", bude mluvit slovensky. Kromě toho chce točit i reportáže mimo studio. S její předchůdkyní Zuzanou Pavličovou se už na Nově v dohledné době nepočítá.

Zdeněk Podhůrský (44 let)
Moderátor nové soutěže Pálí vám to? bsolvent herectví na DAMU, který mluví výtečně španělsky a v současnosti se věnuje hlavně dabingu, vyhrál konkurz, a to prý zcela jednoznačně. Kromě herecké profese fotografuje, píše scénáře a s manželkou vede vlastní galerii. O popularitě, která ho čeká, říká stručně: "Těším se na ni. Konečně."


...a tři nové pořady

Pálí vám to?
Zábavná soutěž připomínající křížovku, kde tři hráči "luští" napovězené výrazy a získávají částku podle počtu uhádnutých písmen. Vysílá se od 1. září od pondělí do pátku v 18.55 hodin.

 T-Mobile renta
Sázková hra, kde si vždy jeden "rentiér" vylosuje částku i dobu, po kterou ji bude dostávat, nejvýše 100 tisíc korun každý měsíc po 10 let. Vysílá se od 21. září každou neděli v 19.20 hodin.Volejte Novu
Týdeník o dění v Nově odpovídající na otázky diváků. Moderátoři "rotují". Vysílá se od 6. září v sobotu ve 12 hodin.

Zuzana Belohorcová

Zuzana Belohorcová

Zuzana Belohorcová

Zuzana Belohorcová

Zuzana Belohorcová

Zuzana Belohorcová

Leoš Mareš

Leoš Mareš

Zdeněk Podhůrský, Zuzana Belohorcová a Leoš Mareš.

Zuzana Belohorcová

Zuzana Belohorcová

Populární tváře televize Nova: Zdeněk Podhůrský, Zuzana Belohorcová a Leoš Mareš.

Autoři: ,

Nejčtenější

Jsem šťastná a těším se. Špatně mi bylo jen chvíli, říká těhotná Šafářová

Lucie Šafářová a Tomáš Plekanec

Lucie Šafářová (32) nedávno skončila s tenisem, Tomáš Plekanec (36) si po tahanicích přivezl z Kanady domů oba syny....

Gott dokázal elegantně spolupracovat i s minulým režimem, říká Fanánek

Lou Fanánek Hagen na křtu CD skupiny Tři sestry Fernet Underground (22. 5. 2015)

I když je kapela Lou Fanánka Hagena (53) tvorbě Karla Gotta (79) vzdálená, mistr má ve Fanánkovi obdivovatele. „V 80....

Vondráčková s manželem žalují stát kvůli pomalé justici. Vysoudili čtvrt milionu

Helena Vondráčková a Martin Michal

Zpěvačce Heleně Vondráčkové a jejímu manželovi Martinu Michalovi došla trpělivost s tempem, jakým soudkyně Městského...

Mám právo vypadat na 38, reaguje na kritiku svého vzhledu Třeštíková

Spisovatelka Radka Třeštíková

Radka Třeštíková (38) se na sociálních sítích rozohnila nad kritickým komentářem jejího vzhledu. Ten se objevil pod...

Oba jsme z jiné doby, ale věkový rozdíl neřešíme, tvrdí Adamec s manželkou

Jana Adamcová a Jiří Adamec

Režisér Jiří Adamec (71) a televizní moderátorka Jana Adamcová (47) jsou tak rozdílní, že se vlastně doplňují. Přestože...

Další z rubriky

Kvůli hnutí MeToo je v seriálech méně nahoty, míní hvězda Hry o trůny

Carice van Houtenová na premiéře závěrečné řady seriálu Hra o trůny (Radio City...

Představitelka rudé kněžky Melisandry ze seriálu Hra o trůny, Carice van Houtenová (42) tvrdí, že kvůli hnutí MeToo je...

OBRAZEM: Tanec místo ryb. S Vágnerem je desítka StarDance kompletní

Michaela Nováková a Jakub Vágner ve StarDance X

Herci, zpěváci, biatlonistka, youtuber, spisovatelka a také rybář. Tito všichni na podzim zabojují o titul král a...

Měla jsem popálený celý obličej, popisuje Třešničková detaily nehody

Kristýna Třešničková (2018)

Youtuberka a influencerka Kristýna Třešňáková (23), známá pod jménem Týnuš Třešničková, popsala svým fanouškům poprvé...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz