Michael Douglas bojuje s rakovinou krku | foto: Profimedia.cz

Michael Douglas kvůli rakovině ruší cesty do Evropy

  • 5
Vážně nemocný Michael Douglas se snaží žít normálně. Dceru vodí denně do školy a ještě nedávno chodil i na společenské akce, kde rozdával úsměvy. Na cesty do Evropy už ale nemá sílu, takže se nezúčastnil zahájení golfového turnaje ve Walesu a teď ani nepřevzal cenu na filmovém festivalu v Curychu. Poslal za sebe Dannyho DeVita.

Zatímco Douglas v New Yorku podstupoval další chemoterapii, jeho přítel a herecký kolega z filmů Honba za diamantem a Honba za klenotem Nilu Danny DeVito přebíral jeho cenu za celoživotní dílo ve švýcarském Curychu.

"Michael je velmi silný. S každým filmem, který udělá, je lepší a lepší," řekl DeVito. "Proto mu také říkám, ať víc pracuje," dodal.

Cenu pro Michaela Douglase převzal na Mezinárodním filmovém festivalu v Curychu Danny DeVito

Léčba rakoviny Michaela Douglase velmi zmáhá. Je velmi bledý a podle slov Catherine Zeta-Jonesové nikdy nebyl tak unavený.

Minulý týden zrušil svou účast na slavnostním zahájení Ryder Cupu ve Walesu, největší golfové události roku. Přijela pouze jeho manželka a i když všechny ujistila, že léčba pokračuje nad očekávání dobře, po zahájení spěchala zpátky do Států. Podle zaměstnanců letiště Heathrow měla v očích slzy. "Volal jí doktor a mluvil s ní o jeho stavu. Michael ji vždy zoufale chce vidět, ale jak je pro něj typické, nechtěl působit paniku," řekl rodinný přítel deníku The Sun.

Nemocný Michael Douglas vodí dceru Carys do školyMichael Douglas a jeho manželka Catherine Zeta-Jonesová na premiéře filmu Wall Street: Peníze nikdy nespí

Catherine Zeta-Jonesová kvůli manželovi dokonce odmítla roli ve filmu My Week With Marilyn, o kterou prý moc stála. Chce být po jeho boku po celou dobu léčby.

Rakovinu krku ve čtvrtém stadiu diagnostikovali lékaři u Michaela Douglase letos v létě. Sám herec věří, že za jeho nemocí stojí vedle kouření a pití hlavně prodělaný stres. "Měl jsem pořádně stresující rok v mnoha směrech, z nichž některé jsou veřejně známé, jiné ne," řekl Douglas a připomněl tak zatčení jeho jednatřicetiletého syna Camerona, který si právě odpykává pětiletý trest vězení za obchod s drogami.

Kromě něj má Michael Douglas ještě desetiletého Dylana a sedmiletou Carys.