Lewis Hamilton (Londýn, 9. prosince 2015)

Lewis Hamilton (Londýn, 9. prosince 2015) | foto: Profimedia.cz

Veganství uzdravilo mého psa, tvrdí Lewis Hamilton

  • 79
Pilot formule 1 Lewis Hamilton je několik let veganem. Je také propagátorem rostlinné stravy a teď přišel s tím, že veganství uzdravilo jeho pejska. Francouzského buldoka živí jen rostlinnými produkty a ty mají podle něj blahodárný vliv na zdraví zvířete, které se zbavilo několika chronických potíží.

„Jeho kožíšek je mnohem jemnější, uzdravily se mu otoky pacek, už se nepotácí kvůli bolesti z artritidy a otevřely se mu dýchací cesty,“ tvrdí Lewis Hamilton o svém buldokovi, jemuž dal jméno Roscoe.

Pejsek doprovází Hamiltona velmi často na závody či společenské události, takže fanoušci britského jezdce znají čtyřnohého přítele z červených koberců a ze sociálních sítí. „Jsem ohromně šťastný z výsledku jeho veganské stravy a on sám je taky,“ tvrdí Hamilton.

Živit psa veganskou stravou však není jednoduché, nestačí podávat pejskovi ovoce a zeleninu. Ačkoli psovité šelmy konzumují i v divoké přírodě bobulové ovoce, listí a houby, je to jen okrajový zdroj energie a dodává jim spíše vitaminy, minerály a další cenné látky. 

Krmit psy a kočky jen veganskou stravou může být týrání, varuje ministerstvo

Psi ke zdravému životu potřebují zvýšený příjem bílkovin, které získávají hlavně z živočišných produktů. Pokud je pes krmen jako vegan, musí dostávat speciální potraviny se zvýšeným obsahem bílkovin a naopak sníženým obsahem sacharidů. Navíc je potřeba dodávat vitamin B12, který se v rostlinných zdrojích téměř nevyskytuje. Ideální strava pro psa se vždy liší od ideální stravy člověka. Je jedno, zda je pes všežravec, nebo vegan.

A mans best friend!

20. ledna 2020 v 22:07, příspěvek archivován: 9. července 2020 v 12:48