Mussoliniho vnučka nadávala Carreymu kvůli karikatuře jejího dědečka

  16:18aktualizováno  16:18
Italská politička a vnučka fašistického vůdce Benita Mussoliniho Alessandra (56) se na sociálních sítích pustila do herce Jima Carreyho (57). Nazvala ho bastardem. Herec totiž na karikatuře nakreslil popraveného Mussoliniho s milenkou.

Alessandra Mussoliniová (Turín, 12. března 2018) | foto: Profimedia.cz

Herec Jim Carrey je známý tím, že se ve svých karikaturách od roku 2017 strefuje do politiků a kriticky se vyjadřuje ke společenským tématům. Často kreslí například amerického prezidenta Donalda Trumpa nebo jeho dceru Ivanku. 

Fotogalerie

Svým posledním obrázkem rozzuřil vnučku bývalého fašistického vůdce.  „Pokud vás zajímá, k čemu vede fašismus, zeptejte se Benita Mussoliniho a jeho milenky Claretty,“ napsal Carrey na Twitteru k příspěvku, na němž je popravený Mussolini pověšený za nohy spolu s milenkou Clarettou Petacciovou.

Poslankyně Evropského parlamentu za stranu Forza Italia nazvala Carreyho bastardem a postupně zveřejnila několik tweetů, v nichž herce nabádá nakreslit karikatury související s nepříjemnými okamžiky z americké historie. Nechybí válka ve Vietnamu, bombardování Hirošimy, rasová segregace černochů nebo otroctví. Mussoliniové ovšem nedošlo, že Jim Carrey je původem kanadský herec.

Politička se svého dědečka snaží v každém rozhovoru obhajovat. Jednou prohlásila, že má v ložnici jeho bustu. Svého manžela Maura Florianiho si v roce 1989 vzala v dědečkově rodišti. 

Alessandra Mussoliniová není proslulá jen svou politickou kariérou. Před vstupem do italského parlamentu se proslavila také jako herečka a modelka.  Její matka, která je sestrou herecké legendy Sophie Lorenové, si v roce 1962 vzala syna fašistického vůdce, jazzového pianistu, malíře a producenta  Romana Mussoliniho.

Mussolini zatáhl Itálii do paktu s Hitlerem

Bývalý novinář Benito Mussolini před 100 lety 23. března založil organizaci Fasci di combattimento (Bojové svazky). Ta byla základem fašistického hnutí v Itálii.

30.března 2019 v 19:00, příspěvek archivován: 01.dubna 2019 v 13:20

If you’re wondering what fascism leads to, just ask Benito Mussolini and his mistress Claretta. https://t.co/uc2wZl0YBu

Tato organizace, kterou původně tvořili bývalí elitní vojáci a nacionalisté, se v roce 1921 změnila na Národní fašistickou stranu, která Mussoliniho posléze vynesla k moci a umožnila mu stát se takřka neomezeným vládcem Itálie.

Mussolini, který od roku 1925 vládl v podstatě jako diktátor, nakonec zavlekl Itálii do spojenectví s Hitlerovým Německem a druhé světové války, která skončila jejich porážkou.

Ke konci války se Mussolini pokoušel se svou milenkou uprchnout k Němcům, byli však chyceni italskými partyzány a 28. dubna 1945 popraveni. Obě mrtvoly byly pro výstrahu pověšeny za nohy na milánském náměstí Loretto.

31.března 2019 v 16:16, příspěvek archivován: 01.dubna 2019 v 13:19

And now @JimCarrey draw this other ... https://t.co/0tfwUDImYi

Vadí vám karikatura s Mussolinim?

Ano 80
Ne 650
Autor:

Nejčtenější

Jaromír Jágr potvrdil rozchod s Veronikou Kopřivovou

Jaromír Jágr a Veronika Kopřivová (6. září 2017)

Jaromír Jágr (47) už netvoří pár s Veronikou Kopřivovou (28). Hokejista to potvrdil serveru Expres.cz. Rovněž modelka...

Koukalová zabojuje ve StarDance o titul královny tanečního parketu

Gabriela Koukalová a Martin Prágr

Soutěž StarDance se vrací na televizní obrazovku. Česká televize odtajnila první pár. V jubilejní desáté řadě zabojují...

Youtuberka Třešničková se ukázala po několikaměsíční léčbě popálenin

Kristýna „Týnuš“ Třešničková (1. května 2017)

Youtuberka Kristýna Třešňáková (23), která je známá pod jménem Týnuš Třešničková, je po měsících strávených v turecké...

My moderní matky se nyní vracíme ke kořenům, říká Kristýna Leichtová

Herečka Kristýna Leichtová

Hvězda seriálu Ohnivý kuře Kristýna Leichtová (33) se před deseti měsíci stala maminkou. Herečka prozradila, že s...

Mám potvrzení, že je ještě panna, říká Matuš o šestnáctileté přítelkyni

Bohuš Matuš s přítelkyní Lucií (Praha, 8. 9. 2018)

Zpěvák Bohuš Matuš (45) se v posledních dnech opět často objevuje na stránkách bulvárních magazínů. Důvodem je jeho...

Další z rubriky

Parkourista a youtuber Taras „Tary“ Povoroznyk se oženil na Ukrajině

Parkourista a youtuber Taras „Tary“ Povoroznyk na premiéře filmu Aquaman (IMAX...

Nejsledovanější parkourista v Česku a úspěšný youtuber Taras Tary Povoroznyk (26) se ve čtvrtek oženil. S novinkou se...

Youtuberka Třešničková se ukázala po několikaměsíční léčbě popálenin

Kristýna „Týnuš“ Třešničková (1. května 2017)

Youtuberka Kristýna Třešňáková (23), která je známá pod jménem Týnuš Třešničková, je po měsících strávených v turecké...

Sophie Turnerová přiznala, že toužila po Chandlerovi z Přátel

Sophie Turnerová a Matthew Perry

Herečka Sophie Turnerová (23) se před třemi lety snažila sbalit o šestadvacet let staršího herce Matthewa Perryho (49)....

Najdete na iDNES.cz