Na Pražského povstání se pokazil eskalátor, oprava potrvá týdny

  6:43aktualizováno  17:59
Jeden ze tří eskalátorů ve stanici metra Pražského povstání, která je teď klíčovým přestupním místem kvůli výluce, je od rána mimo provoz kvůli technické závadě. Cestující museli do metra po většinu dne vzdálenějším vstupem. Od večera pak dopravní podnik jeden ze dvou zbylých eskalátorů jedoucích nahoru zprovoznil ve směru dolů.

„Podobná situace jako v pondělí nehrozí, protože problém vznikl na uliční úrovni, nikoli na pevném schodišti u nástupiště,“ uvedla ráno mluvčí Dopravního podniku hlavní města Prahy (DPP) Aneta Řehková. 

Kdy bude závada odstraněna se zatím neví.  „Došlo k poškození hlavní hřídele. Víc budeme vědět po rozebrání, což teď dělat nebudeme, nebylo by kde vybudovat zábor. Prvotní odhad opravy je tři týdny,“ doplnila později Řehková.

Později odpoledne pak podnik napsal, že od čtvrtečních 21 hodin bude vstup i výstup do stanice po eskalátorech. A to tak, že ze dvou v provozu zbývajících pojede jeden nahoru a jeden dolů.

Stanice Pražského povstání tento týden čelí velkému náporu kvůli výluce metra C, lidé tam přestupují z metra na náhradní autobus. A právě v pondělí, v první pracovní den omezeného provozu, to způsobilo kolaps.

Fotogalerie

Nyní je příchod do stanice je umožněn po pevném schodišti poblíž křižovatky náměstí Hrdinů a ulice Na Pankráci. Většina příchozích přijíždí náhradním autobusem XC a ke vstupu do metra si tak zajdou zhruba sto metrů. Lidé, kteří z metra vystupují, jedou po funkčních eskalátorech.

Před vstupem do metra je od rána několik informátorů ve žlutých vestách, kteří příchozí posílají do vestibulu metra oklikou. Ta je značena šipkami na chodníku. V 5:00 mimo dopravní špičku byla situace na místě klidná. Podle informátorů ve stanici se závada eskalátoru zřejmě týká brzd.

Metro na lince C mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov nejede kvůli výměně pražců od soboty a mimo provoz bude do soboty 6. července. Dnes je tedy poslední pracovní den výluky.

V první všední den výluky lidé zcela zaplnili stanici tak, že načas musel být omezen provoz metra a vstup do stanice byl uzavřen. Náporu lidí přestala stačit kapacita stanice kolem deváté hodiny, na výstup čekali cestující až dvacet minut.

Situace se zklidnila poté, co dopravní podnik oddělil výstupní a nástupní prostor vestibulu metra páskami. Problémy totiž vznikaly zejména tím, že se promíchali nastupující a vystupující a prostor ucpali.

Podle pracovníků dispečinku Dopravního podniku problém v pondělí způsobilo mimo jiné to, že lidé si zatím nezvolili alternativní trasy a stanice Pražského povstání je příliš úzká. „Nahradit metro v plné kapacitě se bohužel nedá,“ uvedl dispečer.

02.července 2019 v 09:29, příspěvek archivován: 04.července 2019 v 06:23

➡️ Druhý pracovní den výluky na metru C již probíhá bez komplikací. Cestující jsou plynule odbavováni. Děkujeme tímto zaměstnancům za maximální nasazení a cestujícím za pochopení i za to, že svou ukázněností napomáhají hladkému průběhu výluky. ➡️ https://t.co/lue9jaZhxo https://t.co/5DxmuH7fVa

V pondělí kolabovala hromadná doprava také na Andělu na Radlické a Plzeňské ulici. Provoz zkomplikovala uzavírka části tramvajové trati před obchodním centrem Nový Smíchov.

V úterý nastal problém okolo sedmé hodiny ráno, kdy provoz zastavila nehoda v Radlické ulici, kudy tramvaje jezdí po výlukové trase. Tramvaje stály v kolonách i v Nádražní ulici.

Další dny oprav v metru se už podle Dopravního podniku obešly bez výraznějších komplikací.

Davy lidí se hromadily i před stanicí:

Autoři: ,

Nejčtenější

Sparta - Slovácko 0:2, bez šancí, bez gólů, hosté trestali špatný výkon

Sparťanský útočník Libor Kozák nevěří svým očím během duelu se Slováckem.

Sparťanští fotbalisté vstoupili do nového ročníku levou nohou. V 1. kole Fortuna ligy proti Slovácku sehráli ve všech...

Učitel klečící na žákovi nepochybil. Nadávat však neměl, míní inspekce

Amatérské video zachytilo chování učitele Základní školy pro žáky se...

Česká školní inspekce (ČŠI) uzavřela vyšetřování incidentu ze Základní školy na pražském Zlíchově. Žáci na dvou videích...

Za pomalování Karlova mostu musí oba Němci platit, pět let nemohou do Česka

Soud muže na pět let vyhostil z Česka. (18. 7. 2019)

Obvodní soud pro Prahu 1 potrestal dva německé turisty za posprejování Karlova mostu. Za trestný čin poškození cizí...

Požár skladu s bateriemi je pod kontrolou. Škoda dělá přes pět milionů

Požár haly s bateriemi v Tursku u Prahy. (16. 7 .2019)

Po osmi hodinách se hasičům podařilo dostat požár skladu baterií a drobných elektrospotřebičů v Tursku u Prahy pod...

Babička zmizelé Valerie dostala osm let, mimořádně zvýšený trest nepadl

Obžalovaná Soňa K. u Obvodního soudu pro Prahu 3 (16. 7. 2019)

Soud potrestal babičku pohřešované Valerie osmi lety odnětí svobody ve věznici s ostrahou. Státní zástupkyně navrhla...

Další z rubriky

V chatě u Karlštejna uhořel muž, druhý je vážně popálen

U Křivoklátu shořela lesní chata, jeden muž zemřel. (19.7.2019)

V Letech u Karlštejna ráno shořela chata. Hasiči po dohašení v troskách objevili ohořelé mužské tělo, další muž byl při...

Kamion smetl čtyři auta v koloně na D6, pět lidí se zranilo

Dálnici D6 uzavřela na 15. km ve směru na Prahu hromadná nehoda dvou kamionů a...

Dálnici D6 uzavřela kolem třinácté hodiny na 15. km ve směru na Prahu hromadná nehoda šesti vozů. Zranilo se pět lidí,...

Na Příbramsku se pobodali dva mladíci, oba skončili v nemocnici

Ilustrační snímek

Středočeská policie řeší potyčku mezi dvěma mladíky v obci Bohutín u Příbrami. Odehrála se ve čtvrtek večer, pro...

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?

Najdete na iDNES.cz