Na Pražského povstání se pokazil eskalátor, oprava potrvá týdny

  6:43aktualizováno  17:59
Jeden ze tří eskalátorů ve stanici metra Pražského povstání, která je teď klíčovým přestupním místem kvůli výluce, je od rána mimo provoz kvůli technické závadě. Cestující museli do metra po většinu dne vzdálenějším vstupem. Od večera pak dopravní podnik jeden ze dvou zbylých eskalátorů jedoucích nahoru zprovoznil ve směru dolů.

„Podobná situace jako v pondělí nehrozí, protože problém vznikl na uliční úrovni, nikoli na pevném schodišti u nástupiště,“ uvedla ráno mluvčí Dopravního podniku hlavní města Prahy (DPP) Aneta Řehková. 

Kdy bude závada odstraněna se zatím neví.  „Došlo k poškození hlavní hřídele. Víc budeme vědět po rozebrání, což teď dělat nebudeme, nebylo by kde vybudovat zábor. Prvotní odhad opravy je tři týdny,“ doplnila později Řehková.

Později odpoledne pak podnik napsal, že od čtvrtečních 21 hodin bude vstup i výstup do stanice po eskalátorech. A to tak, že ze dvou v provozu zbývajících pojede jeden nahoru a jeden dolů.

Stanice Pražského povstání tento týden čelí velkému náporu kvůli výluce metra C, lidé tam přestupují z metra na náhradní autobus. A právě v pondělí, v první pracovní den omezeného provozu, to způsobilo kolaps.

Fotogalerie

Nyní je příchod do stanice je umožněn po pevném schodišti poblíž křižovatky náměstí Hrdinů a ulice Na Pankráci. Většina příchozích přijíždí náhradním autobusem XC a ke vstupu do metra si tak zajdou zhruba sto metrů. Lidé, kteří z metra vystupují, jedou po funkčních eskalátorech.

Před vstupem do metra je od rána několik informátorů ve žlutých vestách, kteří příchozí posílají do vestibulu metra oklikou. Ta je značena šipkami na chodníku. V 5:00 mimo dopravní špičku byla situace na místě klidná. Podle informátorů ve stanici se závada eskalátoru zřejmě týká brzd.

Metro na lince C mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov nejede kvůli výměně pražců od soboty a mimo provoz bude do soboty 6. července. Dnes je tedy poslední pracovní den výluky.

V první všední den výluky lidé zcela zaplnili stanici tak, že načas musel být omezen provoz metra a vstup do stanice byl uzavřen. Náporu lidí přestala stačit kapacita stanice kolem deváté hodiny, na výstup čekali cestující až dvacet minut.

Situace se zklidnila poté, co dopravní podnik oddělil výstupní a nástupní prostor vestibulu metra páskami. Problémy totiž vznikaly zejména tím, že se promíchali nastupující a vystupující a prostor ucpali.

Podle pracovníků dispečinku Dopravního podniku problém v pondělí způsobilo mimo jiné to, že lidé si zatím nezvolili alternativní trasy a stanice Pražského povstání je příliš úzká. „Nahradit metro v plné kapacitě se bohužel nedá,“ uvedl dispečer.

02.července 2019 v 09:29, příspěvek archivován: 04.července 2019 v 06:23

➡️ Druhý pracovní den výluky na metru C již probíhá bez komplikací. Cestující jsou plynule odbavováni. Děkujeme tímto zaměstnancům za maximální nasazení a cestujícím za pochopení i za to, že svou ukázněností napomáhají hladkému průběhu výluky. ➡️ https://t.co/lue9jaZhxo https://t.co/5DxmuH7fVa

V pondělí kolabovala hromadná doprava také na Andělu na Radlické a Plzeňské ulici. Provoz zkomplikovala uzavírka části tramvajové trati před obchodním centrem Nový Smíchov.

V úterý nastal problém okolo sedmé hodiny ráno, kdy provoz zastavila nehoda v Radlické ulici, kudy tramvaje jezdí po výlukové trase. Tramvaje stály v kolonách i v Nádražní ulici.

Další dny oprav v metru se už podle Dopravního podniku obešly bez výraznějších komplikací.

Davy lidí se hromadily i před stanicí:

Autoři: ,
  • Nejčtenější

Po požáru na D1 se obnovuje provoz. Srážku s policií zachytila kamera

Dálnice D1 ve směru na Brno je po nedělní večerní nehodě opět plně průjezdná. Ráno tady kolabovala doprava i na...

Česko - Anglie 2:1, senzační triumf fotbalistů trefil Ondrášek

Čeští fotbalisté se parádně předvedli. V kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy 2020 jako první obrali o body dosud...

Čínská odveta? Financování Slavie má být zastaveno, řekl prezident Zeman

Vzájemné vypovězení sesterské smlouvy mezi Prahou a Pekingem by mohlo silně ovlivnit i český fotbal. Čína má v rámci...

Šéfka pražských Pirátů se scházela s obžalovaným manažerem JCDecaux

Předsedkyně pražských Pirátů a zastupitelka Michaela Krausová se scházela s manažerem reklamní firmy JCDecaux Tomášem...

Praha odložila na žádost Gottovy rodiny úklid svíček na Bertramce

Svíce a další předměty, které lidé nosí před vilu zesnulého zpěváka Karla Gotta na Bertramce, se zatím odklízet...

Premium

Pokrok po švédsku: mizející pisoáry a genderově neutrální sport

Severská země přichází s revolučními nápady, kterým aplaudují pokrokoví liberálové z celého světa. Mizí pánské pisoáry,...

Premium

Zpěvák Iron Maiden Bruce Dickinson přijede s nehudební show. Získejte vstupenky zdarma

Zpěvák Iron Maiden Bruce Dickinson se předvede v poněkud netradiční roli. V rámci večera mluveného slova představí svou...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky

Poradna architekta: panelákový retro byt 3+1 potřebuje radikální změnu

Bydlení v panelových domech na Jižním Městě sice bývá často vysmívané, přesto je tato lokalita velmi žádaná kvůli...

Popelářské auto srazilo v Berouně ženu, při nehodě přišla o nohu

Berounští policisté vyšetřují srážku chodkyně s popelářským vozem v centru města. Několikatunový vůz ženu připravil o...

Radnice za stržení plachty kolem Koněva rozdala pokutu a dvě napomenutí

Za poškození plachty, která zakrývala sochu sovětského maršála Ivana Koněva v Praze 6, potrestala radnice této městské...

Šéfka pražských Pirátů kvůli schůzce s manažerem JCDecaux rezignovala

Předsedkyně pražských zastupitelů za Piráty Michaela Krausová rezignovala na svou funkci. Zastupitelka to řekla na...

Najdete na iDNES.cz