Praha vyhlásila vítěze mezinárodní soutěže na design laviček. (25.10.2017) | foto: IPR Praha

Praha vypsala tendr na dodavatele laviček a košů za 79 milionů

  • 46
Pražský magistrát vypsal tendr na dodávku laviček a košů v designu, který v roce 2017 vybral v mezinárodní soutěži. Vyplývá to z věstníku veřejných zakázek. V plánu má město také vyměnit zastávky MHD.

Cílem tendru je uzavřít dvě rámcové dohody, na základě kterých si poté budou moci mobiliář objednat například městské části nebo organizace jako Technická správa komunikací při rekonstrukcích ulic. 

První dohoda v hodnotě 68 milionů korun má být na dodávky laviček a velkých samostatně stojících košů, zbytek z celkové hodnoty je pak určen na nákup menších závěsných košů z lehkého materiálu.

Odhadovaná hodnota dodávky je 79,2 milionu korun.

Praha připravuje také výměnu přístřešků na 930 zastávkách, které na základě smlouvy z 90. let provozuje francouzská firma JCDecaux. 

Minulé vedení magistrátu smlouvu odmítlo prodloužit s odůvodněním, že je nevýhodná pro město. Smlouva skončí v polovině příštího roku a do té doby chce magistrát vysoutěžit dodavatele vlastních přístřešků, které mají současné nahradit. 

I na zastávky vypsalo město designovou soutěž, prototyp je k vidění na Palackého náměstí.

Praha schválila jednotné koše a lavičky, na Husitskou pak dala jiné:

2. května 2019

,

Jarní prázdniny

Týdenní jsou na základních a středních školách rozloženy v termínech od 1. února do 14. března. Přinášíme úplný přehled prázdninových termínů podle okresů.