Je to lhář a pedofil, psal muž o soudci. Teď tvrdí, že to nemyslel vážně

  14:52aktualizováno  14:52
Až osm let vězení hrozí Jiřímu Šimkovi, který několik let vulgárně útočil na předsedu domažlického okresního soudu. Loni se agrese vystupňovala a muž začal soudci a jeho rodině vyhrožovat i fyzickým napadením. Případ projednává Okresní soud v Klatovech.

Podle státního zástupce obžalovaný posílal hanlivé e-maily nejen předsedovi soudu Janu Švíglerovi, ale rozesílal je také ostatním soudcům domažlického soudu, na plzeňský krajský soud, ministerstvo spravedlnosti i ombudsmanovi.

„V dopisech uváděl o Janu Švíglerovi nepravdivé skutečnosti. Že je lhář, zloděj, zhýralý zločinec, obvinil ho z pedofilie. Dále obžalovaný psal, že soudce udržuje sexuální vztah se svojí podřízenou a obvinil ho z páchání trestné činnosti,“ vyjmenoval státní zástupce Jan Hrubý.

Jiří Šimka podle spisu označil soudce za psychopata. „Ty máš moc, já argumenty. Švígler zneužívá soudní moc. Vyřizuje si se mnou své psychopatické účty za státní peníze daňových poplatníků,“ uvedl autor e-mailů s tím, že se ho soudce pokouší dostat do vězení.

Švíglerovi došla trpělivost loni v lednu a výhrůžné zprávy předal policistům. Ti jejich autora obvinili z nebezpečného vyhrožování a z pomluvy. Za to mu hrozil až rok vězení.

Ani to jej ale neodradilo od toho, aby ve psaní sprostých zpráv pokračoval. Navíc se jeho agresivita zvyšovala a začal nejen soudci, ale i jeho manželce a dětem vyhrožovat, že je seřeže do krve. Švígler se proto znovu obrátil na policii. Po sdělení obvinění z pomluvy, nebezpečného vyhrožování a křivého obvinění skončil Šimka ve vazbě.

Žádný útok jsem neplánoval, byla to jen slova, tvrdí obžalovaný

„Jsou to jenom slova, k žádnému činu nedošlo. Žádný útok jsem neplánoval, nemyslel jsem nic vážně,“ hájil se dnes u soudu obžalovaný.

Útoky na domažlický okresní soud začaly před několika lety, kdy se do jednací síně dostal případ Jiřího Šimka týkající se rodinného práva. E-maily nejprve chodily soudkyni, která se případem zabývala. Když z něj byla vyloučena a věc převzala její kolegyně, scénář se opakoval.

Jan Švígler sice o kauze nerozhodoval, ale jako nadřízený musel řešit stížnosti, které Šimka na soudkyni posílal. Stěžoval si v nich na průtahy jednání a na nevhodné chování soudkyně. Téměř deset stížností Švígler zamítl jako neopodstatněné.

Stěžovatel se obrátil i na Krajský soud v Plzni, ale ani tam mu nevyhověli. Muž dokonce zavolal na policii a tvrdil, že předseda domažlického soudu pohlavně zneužívá jeho nezletilého syna. Policie případ odložila s tím, že je to výmysl.

Autoři: ,

Nejčtenější

Olympiakos Pireus. První soupeř Plzně na cestě do Ligy mistrů

Plzeňští fotbalisté se radují z vítězství na hřišti CSKA Moskva. Tři body jim...

Olympiakos Pireus, nedávný řecký hegemon, je soupeřem plzeňských fotbalistů ve 2. předkole Ligy mistrů. Plzeň začne...

Senior si přijel užít do Čech, zemřel v klubu při sexuálních hrátkách

ilustrační snímek

Při sexuálních hrátkách s mladou ženou zemřel v nočním klubu ve Folmavě na Domažlicku sedmdesátiletý cizinec. Při...

Do Česka se valí vedra. Na Plzeňsku mají padat teplotní rekordy

Ilustrační snímek

Pro úterý platí výstraha před vysokými teplotami a mohou padat rekordy. Až přes 34 stupňů by mělo být na jihu Moravy, v...

Po útoku na psa pokousal agresivní jezevec i ženu, šelmu zabil muž rýčem

Jezevec

Na setkání s agresivním jezevcem dlouhou dobu nezapomene provozovatelka útulku z Tachovska. Zvíře nejprve napadlo na...

Kojenec zůstal ochrnutý na polovinu těla. Týrala ho matka, tvrdí obžaloba

Ilustrační snímek

Před Krajským soudem v Plzni stanula dvaadvacetiletá žena, která podle obžaloby týrala svoji dceru. Kojenec zůstal po...

Další z rubriky

Chybí peníze, hrozí omezení služeb pro postižené i matky s dětmi v tísni

Nové bydlení pro mentálně postižené v Pelhřimově.

Domov Radost v Merklíně na Plzeňsku se ocitl v ohrožení. Chybí mu minimálně šest zaměstnanců, kteří se postarají o lidi...

Na Bahnech tančily tanky, zněla střelba a létaly vrtulníky

Den pozemního vojska AČR v lokalitě Bahna u Strašic na Rokycansku. (22.6.2019)

Na padesát tisíc milovníků armády a vojenské techniky v sobotu dorazilo na jednu z největších akcí prezentace Armády...

Výstaviště získá nový vstup a parkoviště, zvažuje se i Science Centrum

Jedna z možných budoucích podob přední části areálu Výstaviště v Českých...

Českobudějovické výstaviště má před sebou roky plné investic, které mají areál o rozloze 26 hektarů výrazně proměnit....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz