„Klatovští kriminalisté zahájili trestní stíhání šedesátiletého cizince, kterého obvinili ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti a z přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti,“ potvrdila policejní mluvčí Dagmar Brožová.
Muž je stíhán na svobodě, hrozí mu až šest let vězení.
Nehoda se stala minulé úterý na Klatovské třídě 5. května. „Řidič nákladního vozidla Ford s návěsem jel od Železné Rudy a přehlédl značku, která vyznačuje maximální povolenou výšku. Vjel pod viadukt, o který se následně konstrukce návěsu zachytila. Ta pak spadla na protijedoucí osobní auto,“ popsala policejní mluvčí Iva Vršecká.
Spolujezdec z auta utrpěl těžká zranění, kterým podlehl. „Záchranáři na místě ošetřili řidiče, který utrpěl mnohočetná lehčí poranění horní části těla. Byl transportován k dalšímu ošetření do Klatovské nemocnice.
Spolujezdec utrpěl zranění neslučitelná se životem, lékař na místě konstatoval jeho úmrtí,“ uvedla mluvčí záchranné služby Mária Svobodová.
Dechové zkoušky obou řidičů byly negativní.