„Ve stanici Lovosice došlo ke střetu zadní části nákladního vozidla v profilu trati s projíždějícím osobním vlakem. Jedna osoba byla předána do péče ZZS,“ uvedla Správa železnic na síti X s tím, že spolu s hasiči její pracovníci nehodu zajistili a evakuovali z vlaku několik lidí.
„Jednu nezletilou osobu jsme odvezli s lehkým zraněním do nemocnice,“ upřesnil tiskový mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník.
Nehoda se stala ve stanici procházející rekonstrukcí, kvůli níž zde byl i nákladní vůz, a provozu na trati nedotkla. „Při příjezdu vlaku Švestkové dráhy jedoucího z Třebívlic do Lovosic vjel do průjezdného profilu nákladní automobil, který silně poškodil ve směru jízdy levou stranu jednotky RegioSprinter 818.005,“ uvedl dopravce AŽD Praha na Facebooku.
Škodu dopravce předběžně odhadl na 25 milionů korun, podle prvotního šetření je vlaková jednotka neopravitelná. Stav vozidla posoudí ještě odborníci. „Bohužel je to pro nás velká komplikace. Přišli jsme zřejmě o jednu jednotku, kterou musíme nahradit, což není jednoduché,“ uvedl mluvčí AŽD Praha Jiří Dlabaja.
Okolnosti nehody vyšetřuje Drážní inspekce.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz