Hasiči v pátek zasahovali u nehody tří vozidel na dálnici D1. | foto: HZS MSK

Hasiči na D1 řešili nehodu tří vozů, při zásahu je ohrozil polský kamion

  • 33
Čtyři jednotky hasičů vyjížděly v pátek dopoledne na dálnici D1 na Novojičínsko k nehodě osobního auta, dodávky a cisterny, převážející pohonné hmoty. Jejich zásah ohrozil řidič kamionu, který se snažil místo nehody objet. Hasiči jej pak museli vyprostit z rozbahněné krajnice.

Při nehodě tří vozů u Bílova se zranil řidič Škody Octavie i polský řidič dodávky. „Oba skončili ve Fakultní nemocnici v Ostravě,“ uvedl krajský mluvčí hasičů Petr Kůdela. Pro řidiče osobáku přiletěl na místo vrtulník. 

Zasahující složky pak ještě zaměstnal šofér polského kamionu, který hazardní jízdou v místě nehody napřed hasiče ohrozil a poté byl odkázán na jejich pomoc. „Polský kamion z Vratislavi se ke třem havarovaným vozidlům „připojil“ asi za půlhodinu, a to během vyprošťovacích prací. Řidič se snažil místo nehody objet, brzdil na poslední chvíli a skončil na rozbahněné krajnici jen kousek za zaneprázdněnými hasiči,“ podotkl Kůdela.

K zapadlému kamionu, který zablokoval provoz v jednom směru dálnice, musela na místo vyjet další jednotka hasičů s vyprošťovacím speciálem, který jej dostal zpět na silnici. „Hasiči kamionu pak ještě stačili očistit kola od bahna,“ dodal mluvčí. 


Jarní prázdniny

Týdenní jsou na základních a středních školách rozloženy v termínech od 1. února do 14. března. Přinášíme úplný přehled prázdninových termínů podle okresů.