Stovka longboardistů sjíždí tři dny Ecce Homo Freeride

  13:46aktualizováno  13:46
Na longboardech se řítí po trati u Šternberka klidně v šedesátikilometrové rychlosti bez ohledu na počasí nebo denní dobu. Přes sto přihlášených jezdců na longboardu nejen z České republiky potvrdili v sobotu ráno pořadatelé Ecce Homo Freeride.

Od pátku do neděle patří část trati Ecce Homo těm, kteří rádi jezdí freeride neboli jednoduše z kopce dolů. Závod pořádá lokální klub jezdců na longboardech „Starhill Longboarders“ a je určena začátečníkům i pokročilým jezdcům bez věkového omezení.

Fotogalerie

Na místě jsou nejen čeští závodníci, ale také nadšenci z Maďarska, Slovenska nebo Německa. V pátek se závodníci proháněli po trati až do jedné ráno.

„Budeme jezdit od rána do večera za jakéhokoliv počasí a na vlastní nebezpečí. Na trati budou probíhat organizované vývozy jezdců na kopec a program pro freeridery máme připraven jak pro začínající, tak pro pokročilé na den i na večer,“ uvedl organizátor akce Dalimil Vojkůvka.

Pořadatelé zkontrolují longboard

„Má-li vaše dítě longboard, nebo sami longboard zkoušíte, a rádi byste na něm chtěli jezdit rychleji a přitom bezpečně, zastavte se za námi na Hollywood do křižovatky nad obcí Lipina. Zkontrolujeme vám longboard a chrániče, naučíme vás brzdit, lépe zatáčet, ukážeme vám, proč je longboard pohodlnější a někdy rychlejší než in-line a co vše s ním lze dosáhnout,“ láká Vojkůvka.

Kvůli závodům je část trati uzavřená už od čtvrtka 4. července od 17 hodin. Uzavírka platí do neděle do 17 hodin. „Jde o úplnou uzavírkou komunikace III. třídy v úseku od křižovatky s ulicí Na Valech po křižovatku se silnicí I/46 nad obcí Lipina a její průjezd automobilem nebo na kole bude možný pouze po domluvě s organizátory akce. Objízdná trasa je vedena po silnici I/46 a přilehlých místních komunikacích,“ popisuje Vojkůvka.

Uzavřený úsek pro závodníky je dlouhý 2,7 km, široký přes 6 metrů s příjemným sklonem a třemi zatáčkami. „Je vhodný jak pro úplné začátečníky kteří se teprve na longboardu učí až po pokročilé které baví rýchlé jízdy od 20 – 60 kilometrů za hodinu,“ říká Vojkůvka.

Autor:

Nejčtenější

Tři muži zemřeli, za srážku aut na Olomoucku může zřejmě předjíždění

Tři lidé zemřeli při nehodě u Dubu nad Moravou na Olomoucku. Dalších pět lidí...

Tři muži zemřeli ve čtvrtek odpoledne při nehodě aut u Dubu nad Moravou na Olomoucku. Dalších pět lidí se zranilo. Na...

Muž cítil, jak ho okrádají kapsáři. Když se obořil, udělali z něj násilníka

Ilustrační snímek

Přímou konfrontaci s kapsáři prožil ve středu v podvečer muž v Přerově. U nákupního centra ucítil, jak mu někdo ze...

Plzeň - Olomouc 3:1, domácí dominovali a v přesilovce duel otočili

Joel Kayamba z Plzně (vpravo) vede míč, sleduje ho Martin Sladký z Olomouce.

Vicemistr zvládl úvod nového ligového ročníku vítězně. Fotbalisté Viktorie Plzeň otočili duel prvního kola s Olomoucí,...

Dívka lezla na vysílač na Prostějovsku, zasáhl ji elektrický proud

Dívka lezla na vysílač na Prostějovsku, v polovině výšky ji zasáhl elektrický...

Vrtulník letecké záchranné služby vzlétl v sobotu kolem poledne na Prostějovsku pro dívku, která lezla na...

V klubu s Maradonou i koketování s Realem. Teď Látal touží uspět doma

Olomoucký trenér Radoslav Látal.

Posadil se za stůl v místnosti pro rozhodčí. Že je tu největší klid. Radoslav Látal, fotbalová legenda Olomouce, se na...

Další z rubriky

Některé trofeje rozdal po válce dětem, říká praneteř zápasníka Frištenského

Zdenka Frištenská, praneteř slavného zápasníka a siláka Gustava Frištenského a...

Slavný zápasník Gustav Frištenský se narodil před 140 lety, přesto jeho praneteř věří, že je v jeho příběhu stále co...

Mladík odháněl od dívky dotěrného muže, za rány pěstí mu hrozí trest

Ilustrační snímek

Hned dva zápisy do trestního rejstříku hrozí mladému muži, který se na Přerovsku příliš rázně zastal obtěžované dívky....

Povinný čip pro psy se blíží, ve vsích na Jesenicku to většina lidí neřeší

Strážník zjišťuje, zda je pes označen čipem.

Od ledna příštího roku budou muset mít všichni psi v Česku čip. Zatímco ve větších městech Olomouckého kraje už zvířata...

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.

Najdete na iDNES.cz