V ruské nominaci nechybí talent Malkin

23 2005
Moskva - Jen čtyři hráči z Evropy a zbytek hokejistů ze zámořské NHL figuruje v ruské nominaci na olympiádu v Turíně. Ve 23členném kádru, který musel generální manažer Pavel Bure nahlásit do čtvrteční uzávěrky, je i devatenáctiletý talent Jevgenij Malkin z Magnitogorsku, jenž se po Vánocích představí také na mistrovství světa hráčů do 20 let.

Další tři zástupci z ruské superligy jsou z týmu úřadujícího mistra Dynama Moskva, tedy celku, který vede hlavní kouč ruské reprezentace Vladimir Krikunov. Jedná se o beka Dmitrije Bykova a útočníky Maxima Sušinského s Alexandrem Charitonovem.

V kádru je jedenáct obhájců bronzových medailí z minulé olympiády v Salt Lake City. Tam se představili brankáři Nikolaj Chabibulin, Ilja Bryzgalov a obránci Darius Kasparaitis, Sergej Gončar, Daniil Markov.

Mezi útočníky jsou to Alexej Jašin, Alexej Kovaljov, Pavel Dacjuk, Alexej Žamnov, Ilja Kovalčuk a Maxim Afinogenov, který jedinou branku ve čtvrtfinále vyřadil Česko.

V týmu tehdy zářil i současný generální manažer Bure, který musel kvůli potížím s kolenem ukončit kariéru. Již předem se omluvil Sergej Fjodorov z Columbusu. Účasti se vzdali i obránce Sergej Zubov z Dallasu a Alexander Mogilnyj z Toronta.

Pět hráčů bylo u porážky Rusů ve finále olympiády v roce 1998 v Naganu. Stříbro mají ve sbírce Kasparaitis, Gončar, Alexej Žitnik, Žamnov a Jašin.

Kompletní sadou olympijských medailí se mohou pochlubit Kasparaitis a Žamnov, kteří triumfovali v roce 1992 v Albertville ještě v dresu Společenství nezávislých států. Zlato má i trojice Chabibulin, Žitnik a Kovaljov.

Rusové vstoupí do turnaje v základní skupině B ve středu 15. února duelem proti Slovensku a v dalších zápasech je čekají Švédsko, Kazachstán, Lotyšsko a Spojené státy americké.

Nominace Ruska:
Brankáři:
Nikolaj Chabibulin (Chicago/NHL), Jevgenij Nabokov (San Jose/NHL), Ilja Bryzgalov (Anaheim/NHL),
obránci: Darius Kasparaitis, Fjodor Tjutin (oba NY Rangers/NHL), Sergej Gončar (Pittsburgh/NHL), Alexej Žitnik (NY Islanders/NHL), Anton Volčenkov (Ottawa/NHL), Andrej Markov (Montreal/NHL), Daniil Markov (Nashville/NHL), Dmitrij Bykov
(Dynamo Moskva),
útočníci: Maxim Sušinskij, Alexander Charitonov (oba Dynamo Moskva), Pavel Dacjuk (Detroit/NHL), Ilja Kovalčuk (Atlanta/NHL), Alexej Jašin (NY Islanders/NHL), Alexej Kovaljov (Montreal/NHL), Alexender Ovečkin (Washington/NHL), Viktor Kozlov (New Jersey/NHL), Maxim Afinogenov (Buffalo/NHL), Alexej Žamnov (Boston/NHL), Alexender Frolov (Los Angeles/NHL), Jevgenij Malkin (Magnitogorsk).

Autor:

Další z rubriky

Neumannová se už zase těší na závody


Praha Po triumfálním návratu z olympiády a krátkém souboji s onemocněním horních cest dýchacích se do...

Jak si stříbrného lyžaře fotila Eva Pilarová

Lukáš Bauer

Praha Tak brzo nevstával Lukáš Bauer ani před olympijskými závody. Už před pátou ráno mu drnčel doma na...

Švédové při oslavách porušili olympijská pravidla


Stockholm Švédští hokejisté při oslavách zlatých medailí porušili olympijská pravidla. Při triumfálním...

Najdete na iDNES.cz